Nysa.png

Zrób sobie Dzień na U, czyli darmowe badania profilaktyczne dla mieszkańców Nysy

Już 12 czerwca mieszkańcy Nysy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, jak USG piersi, tarczycy czy jąder lub dokonać darmowego przeglądu dermatologicznego znamion.

W ramach 4. edycji akcji „Zrób sobie Dzień na U” organizowanej przez Fundację Rak’n’Roll w partnerstwie z Nationale-Nederlanden i La Roche-Posay, mieszkańcy Nysy będą mogli całkowicie bezpłatnie wykonać badania profilaktyczne. Mobilna przychodnia stanie na parkingu przed Halą Widowiskowo Sportową, ul. Sudecka 23 w godzinach 10:00-18:00.

W medbusie będzie można poddać się wybranemu z czterech specjalistycznych badań:

  • USG piersi,
  • USG jąder,
  • USG tarczycy,
  • badaniu dermatoskopowemu skóry.

Punkt rejestracyjny przy mobilnej przychodni zacznie działać o 9.30, na pół godziny przed oficjalnym startem akcji. O możliwości skorzystania z badania zadecyduje wyłącznie kolejność zgłoszeń bezpośrednio na miejscu. Każdy uczestnik proszony jest o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości. Warto pojawić się odpowiednio wcześniej, ponieważ specjaliści w medbusie są w stanie wykonać 140 badań.

Akcją „Zrób sobie Dzień na U” nie tylko zachęcamy do regularnego potwierdzania zdrowia, ale też ułatwiamy zrobienie wybranych badań profilaktycznych. Zapraszamy do spotkania, nauki samobadania piersi i jąder oraz rozmowy o zasadach bezpiecznego przebywania na słońcu. Wierzymy, że nawet jednorazowe doświadczenie może być początkiem dobrego profilaktycznego nawyku - mówi Olga Myślińska z Fundacji Rak’n’Roll.

Profilaktyka, która wspiera zamiast straszyć

Celem akcji jest uświadomienie Polkom i Polakom, że profilaktyka zdrowotna może być wspierającym i łatwo dostępnym elementem codzienności. Oprócz samych badań, na miejscu prowadzone będą aktywne działania edukacyjne: na specjalistycznych fantomach medycznych każdy chętny będzie mógł pod okiem ekspertów nauczyć się poprawnej techniki samobadania piersi oraz jąder.

Inwestycja w profilaktykę zdrowotną to najlepszy sposób, by zadbać o lepsze jutro – zarówno własne, jak i naszych bliskich. Wspierając inicjatywę „Zrób sobie dzień na U”, chcemy budować bardziej świadome społeczeństwo i dawać ludziom narzędzia, by mogli reagować, zanim problemy zdrowotne staną się poważne – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, dyrektorka komunikacji korporacyjnej i rzeczniczka prasowa Nationale-Nederlanden.

Zaplanowano także strefę edukacji w zakresie ochrony przeciwsłonecznej, gdzie uczestnicy otrzymają materiały informacyjne oraz próbki kremów z filtrem UV.

Skóra pamięta każdą dawkę słońca, dlatego regularna kontrola znamion i całoroczna ochrona przeciwsłoneczna to najprostszy krok, by dbać o jej zdrowie. Promienie UVA oddziałują na nas przecież przez cały rok, przenikając nawet przez chmury i szyby. Poprzez akcję „Zrób sobie Dzień na U” badamy, pomagamy budować mądre nawyki i edukujemy, że nie ma dnia bez filtra UV – mówi Natalia Walencik, Senior Brand Manager La Roche-Posay.

W tym roku medbus odwiedzi łącznie 12 miejscowości w województwie opolskim oraz w sąsiadujących powiatach, ułatwiając mieszkańcom dostęp do najwyższej jakości diagnostyki. W poprzednich latach odwiedziliśmy 23 miasta północno-wschodniej, wschodniej i północno-zachodniej Polski. Prawie 3200 osób skorzystało z badań.

Partnerami akcji są firmy Nationale-Nederlanden oraz La Roche-Posay, a patronem medialnym TVP3 Opole. Akcja została objęta Honorowym Patronatem Burmistrza Nysy.

Opublikował: Łukasz Bressa
Powrót na początek strony