sesja 3.JPG

XXX sesja Rady Miejskiej w Nysie. O czym obradowano?

Trwa XXX sesja Rady Miejskiej w Nysie. Jak dotąd radni przyjęli apel poparcia społecznej inicjatywy budowy kanału ulgi dla Jeziora Nyskiego. Rozmawiano też m.in. o strategii na zdrowie i bezpieczeństwo.

Radni w czasie obrad wnioskowali m.in. o wsparcie uczniów i profilaktyki zagrożeń w placówkach oświatowych, zamontowanie siłowi w okolicach ul. Bończyka oraz o modernizację placu zabaw na dawnym poligonie, poprzez dodanie np. nowych urządzeń. – Plac powstał w ramach budżetu obywatelskiego, co pokazuje, że jest ważny dla mieszkańców – mówi radna Maria Żukowska-Jacykowska.

Radni dużo czasu poświęcili na doprecyzowanie zapisów uchwały, która umożliwi ubieganie się o mieszkania powstające na dawnym FSD. – Chcemy, aby mieszkania te były głównie dla młodych ludzi, którzy przyjadą po studiach do Nysy, leczyć i chronić ludzi – zaznacza Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz.

Według przepisów, to radni będą decydować o poszczególnych najemcach w czasie głosowania na sesji. Dziś dyskutowano o rozszerzeniu katalogu zawodów, w tym kategorii służb mundurowych.

Na sesji wrócił też temat budowy mieszkań na obrzeżach Parku Miejskiego. Prywatny inwestor posiada pozwolenie na wybudowanie budynku zamieszkania zbiorowego. Teraz wnioskował o pozwolenie na wykonanie drogi publicznej na swój koszt. - Powinniśmy wyjść przedsiębiorcom naprzeciw, powinniśmy też brać pod uwagę wpływy z podatków od usług, które powstaną przy okazji tej inwestycji – argumentował przed głosowaniem radny Sebastian Jankowicz.

Sporo uwagi poświęcono też dietom radnych i kwestiom regulaminowym z tym związanym.

Obrady można oglądać na żywo pod linkiemRada Miejska w Nysie - transmisja z sesji na żywo w serwisie eSesja.tv

Opublikował: Andrzej Babiński
Powrót na początek strony