686106028_1405346031634308_4672830707032407057_n.jpg

Święto Konstytucji 3 Maja - wyjątkowe święto patriotyzmu

3 maja obchodziliśmy Święto Konstytucji. Jak zwykle uroczystości odbyły się w dwóch miejscach, przy licznym udziale mieszkańców.
Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10.00 w Bazylice Mniejszej. Po Mszy Świętej w imieniu Ojczyzny, złożono wieńce i kwiaty pod pomnikiem Patriotom Polskim. 
W wydarzeniu wzięło udział ponad 80 delegacji. Dziękujemy wszystkim za udział w uroczystych obchodach naszego narodowego święta, pełnego patriotyzmu, dumy i wspólnoty.  To właśnie dzięki takim chwilom czujemy, jak silna jest nasza lokalna społeczność.  
Wydarzenie uświetnił występ solistek Nyskiego Studia Piosenki. Obecne były także poczty sztandarowe. 
Uchwalona 3 maja 1791 roku Konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie spisaną ustawą zasadniczą, która stała się dokumentem tworzącym tożsamość suwerennego narodu.
Opublikował: Andrzej Babiński
Powrót na początek strony