714759265_1632823391707641_5000492024920958887_n.jpg

Ponad 38 mln zł dla Nysy na odbudowę po powodzi

Ponad 38 mln zł z programu RESTORE trafi do Nysy na odbudowę infrastruktury społecznej i publicznej po skutkach powodzi. Wśród najważniejszych inwestycji zaplanowanych w Gminie Nysa znalazła się przebudowa ulic Bohaterów Warszawy, Mariackiej, Partyzantów i Norwida, które ucierpiały podczas powodzi.

Podczas spotkania w Muzeum Powiatowym w Nysie marszałek województwa opolskiego Szymon Ogłaza przekazał umowę o dofinansowanie projektu. Liderem przedsięwzięcia jest Powiat Nyski, natomiast Gmina Nysa uczestniczy w nim jako partner.

W ramach działań realizowanych przez Gminę Nysa przebudowana i rozbudowana zostanie infrastruktura drogowa przy ulicach Bohaterów Warszawy, Mariackiej, Partyzantów i Norwida. Drugim zadaniem będzie remont i modernizacja budynku Urzędu Miejskiego wraz z parkingiem. Na realizację obu inwestycji przeznaczono 16,95 mln zł dofinansowania.

Powiat Nyski zrealizuje natomiast budowę Centrum Obsługi Klienta i Świadczenia Usług Społecznych w Nysie oraz budowę drogi wraz z rondem, które zapewnią komunikację z planowanym szpitalem w nowej lokalizacji. Łączna wartość tych inwestycji wynosi ponad 25,4 mln zł, a dofinansowanie przekracza 21,3 mln zł.

Pozyskane środki pozwolą na odbudowę infrastruktury zniszczonej przez powódź oraz realizację ważnych inwestycji służących mieszkańcom. 

 

Opublikował: Łukasz Bressa
Powrót na początek strony