Nysa.eu

Miasto i Gmina Samorząd Gospodarka Kultura Turystyka Imprezy Mapa Spacer wirtualny Kontakt
aktualnosci portal mapa info kali pano http://bip.concept.net.pl mapaStrony galeria multimedia inwe
Wyszukiwarka
» Opcje zaawansowane
Tłumaczenie
Select your language from the list above. Wählen Sie Ihre Sprache aus der obigen Liste. Sélectionnez votre langue dans la liste ci-dessus. Выберите язык из списка выше. Vyberte si jazyk ze seznamu výše.
Ankieta
banerek YouTube 3.png58b2ceac766727bc7ce331d578f96b63
bip4.png505602c4cf576e6c8d92e5acd937221f
Będzie rozbudowa systemu monitoringu
Dodano: 06-09-2011 | Artur Pieczarka | wyświetleń: 1281
Wyślij link mailem
grafika


System monitoringu w Nysie będzie rozbudowany. Obecnie na ulicach miasta znajduje się pięć kamer analogowych z obsługą w Komendzie Powiatowej Policji w Nysie. Burmistrz Jolanta Barska zapowiada zakup 10 nowych cyfrowych kamer, którymi dysponować będzie Straż Miejska w Nysie. Trzy kamery będą zainstalowane na odcinku ul. Krzywoustego do rynku oraz siedem kamer przy ulicach: Lompy, Sucharskiego, Zjednoczenia i Prudnickiej. Koszt zakupu sprzętu to suma ponad 200 tys. zł.- Decyzje podjęliśmy po analizie monitoringu w mieście – podkreśla burmistrz Jolanta Barska - system zakupiony kilka lat temu przez gminę, którym obecnie dysponuje policja, wymaga rozbudowy i unowocześnienia.

Kamery cyfrowe mają znacznie większe możliwości obserwacji terenu i wiele nowych funkcji. Środki finansowe na zakup kamer będą zabezpieczone w budżecie gminy, ale miasto będzie także składać wniosek o dofinansowanie z funduszy UE.

Warto przypomnieć, że Gmina Nysa  trzy razy ubiegała się o dofinansowanie projektu bezpłatnego dostępu do szerokopasmowego Internetu w mieście, który zakładał także m.in. zakup 48 kamer do monitoringu miejskiego. Gmina nie otrzymała jednak dofinansowania. Obecnie bez względu na wynik oceny projektu o dofinansowanie z funduszy unijnych, Burmistrz Nysy zapowiada zakup kamer w 2012r.

Artur Pieczarka
rzecznik prasowy
Urzędu Miejskiego


PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ