Nysa.eu

Miasto i Gmina Samorząd Gospodarka Kultura Turystyka Imprezy Mapa Spacer wirtualny Kontakt
aktualnosci portal mapa info kali pano http://bip.concept.net.pl mapaStrony galeria multimedia inwe
Wyszukiwarka
» Opcje zaawansowane
Tłumaczenie
Select your language from the list above. Wählen Sie Ihre Sprache aus der obigen Liste. Sélectionnez votre langue dans la liste ci-dessus. Выберите язык из списка выше. Vyberte si jazyk ze seznamu výše.
Ankieta
banerek YouTube 3.png4e80caa42bf8fe75331ea08c1a94b619
bip4.pngd8fdd59527ca6e67b10a1f4c2dd2c4dc
Szkolenie obronne 2017
Dodano: 19-05-2017 | Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji | wyświetleń: 247
Wyślij link mailem
grafika

W dniach 10-11 maj  zgodnie z „Planem szkolenia obronnego Gminy Nysa na 2017 rok" odbyło się szkolenie z zakresu realizacji zadań obronnych i zarządzania kryzysowego.

 

 

 

 

 

Tegoroczne dwudniowe szkolenie, w którym udział wzięło siedem gmin z terenu powiatu nyskiego, odbyło się w Ośrodku Max w Jarnołtówku. Gminę Nysa reprezentowała ośmioosobowa grupa, w skład której weszli pracownicy odpowiedzialni, a także planowani do przeznaczenia do realizacji zadań z zakresu obronności i zarządzania kryzysowego w naszej gminie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakres tematyczny szkolenia dotyczył utrzymania systemu kierowania bezpieczeństwem na terenie naszej gminy. Podczas pierwszego dnia szkolenia uczestnicy wzięli udział w seminariach z zakresu dystrybucji tabletek jodowych oraz organizacji i przeprowadzania akcji kurierskiej. Uczestnicy wzięli udział w ćwiczeniu praktycznym w terenie z wykorzystaniem łączności radiowej. Ponadto dla zgromadzonych zorganizowano zajęcia praktyczne z zakresu strzelectwa.

 

 

 

 

 

 

 

 

Podczas drugiego dnia szkolenia uczestnicy wzięli udział w panelu dyskusyjnym podsumowującym pierwszy dzień, po którym odbyły się kolejne seminaria tym razem z zakresu organizacji systemu stałego dyżuru, a także z zakresu działań administracji w warunkach wystąpienia konfliktu hybrydowego oraz w reagowaniu na zagrożenie w cyberprzestrzeni. Warto dodać również iż podczas szkolenia część prezentacji wygłosili pracownicy Urzędu Miejskiego w Nysie na co dzień realizujący zadania z zakresu obronności.

 

 

Informacja: Biuro Ochrony Informacji Niejawnych i Spraw Obronnych

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ