Nysa.eu

Miasto i Gmina Samorząd Gospodarka Kultura Turystyka Imprezy Mapa Spacer wirtualny Kontakt
aktualnosci portal mapa info kali pano http://bip.concept.net.pl mapaStrony galeria multimedia inwe
Wyszukiwarka
» Opcje zaawansowane
Tłumaczenie
Select your language from the list above. Wählen Sie Ihre Sprache aus der obigen Liste. Sélectionnez votre langue dans la liste ci-dessus. Выберите язык из списка выше. Vyberte si jazyk ze seznamu výše.
Ankieta
banerek YouTube 3.png948ab75ef15dce31a4b0a2083f1f8a9f
bip4.pngd0ebc6138c7cac639fbf688a2c773fbb
Rekordowe 20 milionów na remont Śródmieścia Nysy!
Dodano: 10-05-2017 | Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji | wyświetleń: 897
Wyślij link mailem
grafika

Centralna część naszego miasta już wkrótce zmieni się nie do poznania. Gmina Nysa pozyskała blisko 20 milionów złotych na kompleksową przebudowę ulic: Kolejowej, Wrocławskiej, Rynku i Celnej. Prace ruszą jeszcze w tym roku.

 

 

 

 

W ramach projektu powstaną m.in. nowe ścieżki pieszo-rowerowe, a ulice i chodniki zostaną wybrukowane kostką. Przy drodze staną nowe latarnie i ławki. Zamontowany zostanie także Inteligentny System Zarządzania Ruchem oraz infrastruktura służąca obsłudze pasażerów zapewniająca m.in. interaktywną informację pasażerską. Dodatkowo mając na względzie zachęcenie mieszkańców i przyjezdnych do korzystania z transportu publicznego, zostaną zakupione 2 autobusy elektryczne.

 

 

 

 

 

Przebudowa odbędzie się w ramach tzw. „Strategii niskoemisyjnej w miastach subregionalnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020”. Celem strategii jest ograniczenie emisji spalin. Co ważne gmina na inwestycję wyłoży zaledwie 15% potrzebnej kwoty. Pracę ruszą jeszcze w tym roku i zakończą się pod koniec 2018r. lub na początku 2019r.

 

 

Zapraszamy także do obejrzenia materiału filmowego.

 

 

                             

 

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji

Urząd Miejski w Nysie

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ