Nysa.eu

Miasto i Gmina Samorząd Gospodarka Kultura Turystyka Imprezy Mapa Spacer wirtualny Kontakt
aktualnosci portal mapa info kali pano http://bip.concept.net.pl mapaStrony galeria multimedia inwe
Wyszukiwarka
» Opcje zaawansowane
Tłumaczenie
Select your language from the list above. Wählen Sie Ihre Sprache aus der obigen Liste. Sélectionnez votre langue dans la liste ci-dessus. Выберите язык из списка выше. Vyberte si jazyk ze seznamu výše.
Ankieta
banerek YouTube 3.png7dbe204839d658e9294ba0a49a317344
bip4.png3401474f98562e26aa3fc5780a738895
Pomogą poprzez sztukę
Dodano: 18-04-2017 | Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji | wyświetleń: 827
Wyślij link mailem
grafika

20 kwietnia w Nyskim Domu Kultury wystawione zostanie przedstawienie "Inspiracje Weselem" na podstawie dramatu Stanisława Wyspiańskiego. Podczas trwania spektaklu odbędzie się zbiórka charytatywna na rzecz Mateusza Palzera.

 

 

 

 

Już ponad 100 lat upłynęło od premiery dramatu „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego na deskach krakowskiego Teatru Miejskiego. Mimo, że to ponad wiek od premiery, wartości zawarte w dziele są jak najbardziej ponadczasowe i aktualne.  „Inspiracje Weselem” to próba adaptacji dramatu mistrza i przybliżenia najważniejszych elementów dramatu Wyspiańskiego.

 

 

                    

 


Adaptacja została przygotowana przez Stowarzyszenie artystyczne „Artem” w Nysie. Do udziału zaproszono liczne grono nauczycieli nyskiego "Rolnika" oraz Zespół Pieśni i Tańca Stowarzyszenia Artystycznego Miłośników Folkloru. Nadrzędnym celem, który przyświeca wydarzeniu jest pomoc dla Mateusza Palzera. Podczas spektaklu odbędzie się zbiórka charytatywna na rzecz chorego gimnazjalisty.

 

 

 

 Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji

 Urząd Miejski w Nysie

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ