Nysa.eu

Miasto i Gmina Samorząd Gospodarka Kultura Turystyka Imprezy Mapa Spacer wirtualny Kontakt
aktualnosci portal mapa info kali pano http://bip.concept.net.pl mapaStrony galeria multimedia inwe
Wyszukiwarka
» Opcje zaawansowane
Tłumaczenie
Select your language from the list above. Wählen Sie Ihre Sprache aus der obigen Liste. Sélectionnez votre langue dans la liste ci-dessus. Выберите язык из списка выше. Vyberte si jazyk ze seznamu výše.
Ankieta
banerek YouTube 3.png6b98fe10d1813eb9d0e0ce100d601b3b
bip4.png82212f2be7d0f14ee588ba9353456495
Głosujemy na pomysły do budżetu!
Dodano: 13-04-2017 | Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji | wyświetleń: 1242
Wyślij link mailem
grafika

Zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu nyskiego, którzy ukończyli 16 rok życia do oddania swojego głosu na projekt z terenu Gminy Nysa kod: P/ONY/8/DEP.

 

 

Głosować będzie można od 24 kwietnia do 19 maja 2017r. w formie elektronicznej na

www.budzet.opolskie.pl  oraz w formie papierowej na kartach projektu.

 

12 kwietnia br. została opublikowana lista projektów złożonych do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego, które zostały dopuszczone do głosowania. Z terenu powiatu nyskiego przeszło 9 inicjatyw powiatowych. Jedną z nich jest projekt z terenu Gminy Nysa pn. „Wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci z placówek edukacyjnych w Białej Nyskiej, Kopernikach, Lipowej i Jarnołtowie” (KOD PROJEKTU P/ONY/8/DEP), który skierowany jest do uczniów-dzieci zamieszkujących sołectwa: Biała Nyska, Iława, Koperniki, Lipowa, Morów, Przełęk, Podkamień, Siestrzechowice, Wierzbięcice, Jarnołtów, Kijów, Łąka, Jodłów, Kałków, Buków, Nadziejów. W ramach projektu w okresie od września do grudnia 2017r. zostaną przeprowadzone 4 edukacyjne bloki tematyczne:

1)  Zielona planeta

2)  Z techniką za pan brat

3)  Spotkanie z historią

4)  Spotkanie z kulturą

 

Działania zrealizowane w ramach projektu przyczynią się do upowszechnienia edukacji przedszkolnej i szkolnej oraz wyrównania szans w dostępie do edukacji, szczególnie dzieci z obszarów wiejskich Gminy Nysa i Gminy Otmuchów. Działania projektu umożliwią rozszerzenie oferty edukacyjnej i wprowadzenie zajęć – wycieczek krajoznawczych – uatrakcyjniających standardową edukację przedszkolną i szkolną. Uatrakcyjnienie i rozszerzenie oferty edukacji przedszkolnej i szkolnej poprzez wprowadzenie pomysłowych i nowatorskich zajęć dydaktycznych w terenie (organizacja 5 wycieczek tematycznych dla 4 placówek edukacyjnych) przyczyni się do zaszczepienia idei nauki przez poznanie i doświadczenie jak i poznawczego i aktywnego spędzania czasu wolnego dzieci-rodziny. Takie działania przyczynią się również do promocji oferty turystyczno-kulturalnej Województwa Opolskiego oraz budowania więzi i poczucia przynależności do danego regionu. Dzięki realizacji projektu zostanie wzmocniona atrakcyjność i jakość edukacji przedszkolnej i szkolnej.

 

 

 

 

Przypomnijmy – głosować może każdy mieszkaniec województwa opolskiego, który ukończył 16 lat. Każdy będzie mógł głosować tylko jeden raz, oddając maksymalnie dwa głosy – jeden na zadanie powiatowe i jeden na zadanie subregionalne (głosować można na zadania powiatu i subregionu swojego zamieszkania). Wyniki głosowania powinny być znane do końca czerwca tego roku.

 

Bądź aktywny, zagłosuj i wesprzyj dzieci z terenu Gminy Nysa – liczy się każdy głos!

 

Zachęcamy pozostałych autorów projektów z terenu Gminy Nysa startujących w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim do przekazania informacji o ich projekcie celem promocji na stronie Urzędu.

 

 

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji

Urząd Miejski w Nysie

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ