Nysa.eu

Miasto i Gmina Samorząd Gospodarka Kultura Turystyka Imprezy Mapa Spacer wirtualny Kontakt
aktualnosci portal mapa info kali pano http://bip.concept.net.pl mapaStrony galeria multimedia inwe
Wyszukiwarka
» Opcje zaawansowane
Tłumaczenie
Select your language from the list above. Wählen Sie Ihre Sprache aus der obigen Liste. Sélectionnez votre langue dans la liste ci-dessus. Выберите язык из списка выше. Vyberte si jazyk ze seznamu výše.
Ankieta
banerek YouTube 3.pnga913bd12384f5eb1c3a064a70c2d0d2c
bip4.png0e2449d5b3d2acaf0f82416db60d9998
Działki dla młodych - drugie przetargi
Dodano: 16-03-2017 | Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji | wyświetleń: 1990
Wyślij link mailem
grafika

Burmistrz Nysy ogłosił drugie przetargi ustne ograniczone w ramach programu "Nysa - tu się żyje!". Tym razem gmina oddaje  w użytkowanie wieczyste na okres 99 lat 9 działek. Celem programu jest zachęcenie młodych ludzi do osiedlania się na terenie Nysy poprzez stworzenie korzystnych warunków do realizowania inwestycji mieszkaniowych.

 

 

W pierwszych przetargach trwających od stycznia br. gmina oddała w użytkowanie wieczyste 17 działek. Kolejne przetargi rozpoczną się w kwietniu br. Szczegóły oferty znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej >>> link

 

Program „Nysa – tu się żyje” adresowany jest do małżeństw, w których choć jeden z małżonków ma poniżej 40 lat. Co ważne, nie muszą być to małżeństwa zamieszkujące w chwili przystąpienia do przetargu na terenie Gminy Nysa, bowiem jednym z celów programu jest przyciągnięcie do gminy nowych mieszkańców.

 

 

 

W ramach przetargu osoby uprawnione będą miały możliwość nabycia prawa do użytkowania wieczystego. Od wylicytowanej w przetargu ceny będą musiały wpłacić do gminnej kasy 15% kwoty. Po spełnieniu wymagań związanych z budową i zamieszkiwaniem w wybudowanym domu będą mogły nabyć prawo własności z 85% ulgą.

 

 

 

 

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji

Urząd Miejski w Nysie

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ