Nysa.eu

Miasto i Gmina Samorząd Gospodarka Kultura Turystyka Imprezy Mapa Spacer wirtualny Kontakt
aktualnosci portal mapa info kali pano http://bip.concept.net.pl mapaStrony galeria multimedia inwe
Wyszukiwarka
» Opcje zaawansowane
Tłumaczenie
Select your language from the list above. Wählen Sie Ihre Sprache aus der obigen Liste. Sélectionnez votre langue dans la liste ci-dessus. Выберите язык из списка выше. Vyberte si jazyk ze seznamu výše.
Ankieta
banerek YouTube 3.png1e6f9e8e666099842d74e800fcde9008
bip4.png0afc37a50969ce06c52ec232c315c1bc
„Wybieram pomoc”
Dodano: 14-03-2017 | Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji | wyświetleń: 1091
Wyślij link mailem
grafika

Trwa ogólnopolska kampania społeczna „Wybieram pomoc”, mająca na celu podniesienie świadomości społecznej na temat zjawiska przemocy w rodzinie, zmniejszenie akceptacji dla stosowania przemocy i wskazanie możliwości uzyskania pomocy.

 

 

 

 

 

                                                

                                                         

Łamanie stereotypów i edukacja

 


Zadaniem kamapnii "Wybieram pomoc" jest uwrażliwienie na przemoc w rodzinie; łamanie stereotypów dotyczącących osób doświadczających przemocy oraz samych  sprawców. "Wybieram pomoc" uczy rozpoznawać sytuacje przemocy i wskazuje sposoby przeciwdziałania jej.

 

Celem kampanii jest także danie nadziei, odwagi i wiedzy potrzebnych wszystkim osobom stykającym się ze zjawiskiem przemocy. „Wybieram pomoc” wskazuje, że każdy z nas – świadek, ofiara, a także sprawca przemocy domowej mają wybór: mogą przemilczeć lub bagatelizować problem lub wręcz przeciwnie – stawić czoła trudnej sytuacji i jej przeciwdziałać.

 

 

                                                     

 

 

Warto wybrać pomoc

 

 

Ofiary przemocy: Wybierając pomoc, robisz wielki krok do sukcesu. Wyzwalasz się z sideł przemocy domowej, przestajesz być ofiarą. Jesteś panem swojego losu i dbasz o swoje szczęście. Dbasz o swoje dzieci, nie pozwalasz by stała się im krzywda. Wiesz, czym jest przemoc i jak stawić jej czoła w przyszłości. Nie pozwalasz się krzywdzić. Jesteś człowiekiem sukcesu.

 

Świadkowie przemocy: Reagując na przemoc, wybierasz pomoc. Ratujesz czyjeś zdrowie, a nawet życie. Jesteś odważny i nie boisz się mówić na głos prawdy. Pomagasz osobom w twoim otoczeniu. Twoja postawa jest godna pochwały i naśladowania. Jesteś wzorem.

 

Sprawcy przemocy: Wybierając pomoc, wybierasz spokój Twoich bliskich i własny. Masz szansę odbudować relacje z rodziną. Nie krzywdzisz. Wiesz jak radzić sobie z agresją. Masz szansę zbudować pozytywną przyszłość. Jesteś odważny i dojrzały.

 

 

 

 

 

 

 

Więcej informacji pod linkiem: http://www.wybierampomoc.pl/

 

Kampania jest jednym z działań w ramach Projektu Predefiniowanego „Rodzina polska – wolna od przemocy”. Projekt współfinansowany jest z Funduszy Norweskich w ramach Programu PL14 „Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie i przemocy ze względu na płeć”, którego Operatorem jest Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji

Urząd Miejski w Nysie

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ