Nysa.eu

Miasto i Gmina Samorząd Gospodarka Kultura Turystyka Imprezy Mapa Spacer wirtualny Kontakt
aktualnosci portal mapa info kali pano http://bip.concept.net.pl mapaStrony galeria multimedia inwe
Wyszukiwarka
» Opcje zaawansowane
Tłumaczenie
Select your language from the list above. Wählen Sie Ihre Sprache aus der obigen Liste. Sélectionnez votre langue dans la liste ci-dessus. Выберите язык из списка выше. Vyberte si jazyk ze seznamu výše.
Ankieta
banerek YouTube 3.png87373f586d2b21f105e985ea07a6a2ad
bip4.png6268f792d9616d002559cc04a2be7a3e
Geoankieta w sprawie Kodeksu Krajobrazowego
Dodano: 06-03-2017 | Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji | wyświetleń: 957
Wyślij link mailem
grafika

Poznaliśmy termin warsztatów konsultacyjnych dotyczących powstającego Kodeksu Krajobrazowego Gminy Nysa. W celu określenia jak powinny wyglądać m.in. reklamy, szyldy, ogródki gastronomiczne, czy też tabliczki adresowe zapraszamy na spotkanie zaplanowane na dzień 5 kwietnia br. na godzinę 16.30. Od 6 marca dostępna jest również geoankieta na stronie internetowej, do której udziału serdecznie zapraszamy.

 

 

6 marca podczas konferencji prasowej z udziałem Burmistrza Nysy i wykonawcy Kodeksu Krajobrazowego Bartosza Poniatowskiego, a także Architekta Miejskiego Romana Jabłońskiego – przedstawiono dotychczasowe działania zmierzające do uporządkowania przestrzeni publicznej i likwidacji chaosu reklamowego. – Od stycznia br. dokonaliśmy analiz własnych i opracowaliśmy dokumentację fotograficzną oraz dokonaliśmy analizy dokumentów planistycznych, co pozwoliło na zdefiniowanie podstawowych założeń kodeksu. – mówi Bartosz Poniatowski. – Zbieramy także informacje i materiały od poszczególnych instytucji i jednostek, a zebrany materiał i przedstawione wytyczne posłużą do pracy na warsztatach oraz w kolejnych działaniach konsultacyjnych z mieszkańcami gminy.

 

 

 

 

 

Udostępniona pod adresem nysa.geoankieta.pl interaktywna ankieta jest narzędziem, które nie tylko pozwoli na odpowiedzi na zadane pytania, lecz również na zaznaczenie na mapie interesującego respondenta terenu, o którym mówi w swojej odpowiedzi.  Mieszkańcy będą mogli ponadto określić poziom ochrony przed chaosem reklamowym na danym obszarze. – Chcemy razem z mieszkańcami i wszystkimi zainteresowanymi stworzyć założenia do Kodeksu Krajobrazowego, które po opracowaniu będą jeszcze raz ze wszystkimi stronami przedyskutowane. Ankieta będzie dostępna do 19 marca br. - powiedział Bartosz Poniatowski.

 

Jak przypomniał Architekt Miejski Roman Jabłoński - dokument jest przygotowywany przede wszystkim dla mieszkańców, a nie przeciwko nim. Założeniem Burmistrza jest, aby kodeks powstał przy jak największym udziale mieszkańców i wszystkich zainteresowanych stron, a więc także lokalnych przedsiębiorców. Po przyjęciu dokumentu zostanie również określony czas, w jakim poszczególne podmioty powinny dostosować się do nowych regulacji porządkujących przestrzeń publiczną.

 

 

 

Andrzej Babiński

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji

Urząd Miejski w Nysie

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ