Nysa.eu

Miasto i Gmina Samorząd Gospodarka Kultura Turystyka Imprezy Mapa Spacer wirtualny Kontakt
aktualnosci portal mapa info kali pano http://bip.concept.net.pl mapaStrony galeria multimedia inwe
Wyszukiwarka
» Opcje zaawansowane
Tłumaczenie
Select your language from the list above. Wählen Sie Ihre Sprache aus der obigen Liste. Sélectionnez votre langue dans la liste ci-dessus. Выберите язык из списка выше. Vyberte si jazyk ze seznamu výše.
Ankieta
banerek YouTube 3.pnga0f06f872d70aac598d47db201e8c44e
bip4.pngf54a4bb968737bf4f4528f967da4ecb5
Przedszkolak ratuje czyli bezpieczeństwo przede wszystkim
Dodano: 28-02-2017 | Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji | wyświetleń: 888
Wyślij link mailem
grafika

Dziś w Przedszkolu nr 14 w Nysie zainaugurowana została kolejna edycja programu "Przedszkolak ratuje”, której celem jest uwrażliwienie dzieci od najmłodszych lat na potrzebę zachowania bezpieczeństwa. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Zastępca Burmistrza Nysy Piotr Bobak, Komendant Powiatowy Policji w Nysie Piotr Smoleń a także Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nysie Paweł Gotkowski.

 

 

 


Bezpieczeństwo przede wszystkim - takie hasło przyświeca organizatorom programu "Przedszkolak ratuje". Komenda Powiatowa Policji w Nysie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu - Filia w Nysie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nysie, Straż Miejska w Nysie oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie połączyły siły by pokazać najmłodszym jak ważne jest bezpieczeństwo ich samych i osób im najbliższych. Dzieci z okazji inauguracji programu wraz z opiekunami przygotowały krótki program artystyczny, którego motywem przewodnim było szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

 

 

 

112, 997, 998 i 999 - te numery powinien znać na pamięć każdy z nas już od najmłodszych lat. Ich znajomość może bowiem uratować życie i zdrowie. Doskonale wiedzą o tym podopieczni Przedszkola nr 14, którzy numery alarmowe recytują z pamięci niczym melomani refreny muzycznych szlagierów. Dzieci w ramach programu "Przedszkolak ratuje" uczone są także podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. W rolę instruktorów wcielają się studenci Ratownictwa Medycznego PWSZ w Nysie.

 

 

 

Program "Przedszkolak ratuje" skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym w grupach wiekowych 5-6 lat. Końcowa gala podsumowująca tegoroczną edycję zaplanowana jest na 8 czerwca b.r. w Nyskim Domu Kultury.

 

 

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji

Urząd Miejski w Nysie

 

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ