Nysa.eu

Miasto i Gmina Samorząd Gospodarka Kultura Turystyka Imprezy Mapa Spacer wirtualny Kontakt
aktualnosci portal mapa info kali pano http://bip.concept.net.pl mapaStrony galeria multimedia inwe
Wyszukiwarka
» Opcje zaawansowane
Tłumaczenie
Select your language from the list above. Wählen Sie Ihre Sprache aus der obigen Liste. Sélectionnez votre langue dans la liste ci-dessus. Выберите язык из списка выше. Vyberte si jazyk ze seznamu výše.
Ankieta
banerek YouTube 3.png75b65af0a1baa8ca1747dab6253bf1b7
bip4.png650b824d99556d98e6d6706d75ddc6da
Miejski Szlak Turystyczny
Dodano: 21-11-2016 | Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji | wyświetleń: 1403
Wyślij link mailem
grafika

Urząd Miejski w Nysie przygotował nowy produkt turystyczny - „Miejski Szlak Turystyczny”, który został fizycznie oznakowany w terenie. Ułatwieniem do przemieszczania się w obrębie szlaku jest mapa wyrywana dostępna w Punkcie Informacji Turystycznej. Na grudzień br. planowane jest wydanie przewodnika po szlaku miejskim.

 

 

 

Miejski Szlak Turystyczny to nowy produkt, którego ideą jest połączenie wszystkich najważniejszych i najciekawszych atrakcji turystycznych Nysy tak, aby turysta mógł je zwiedzać samodzielnie - podążając za oznakowaniem szlaku. Oznakowanie szlaku w postaci żółto czerwonych rombów nawiązuje kolorami do barw miejskich Nysy, a kształtem do historycznych szlaków turystycznych na Ziemi Nyskiej i w pobliskich górach Jesenikach. Pierwsze, w ten sposób znakowane szlaki wykonane zostały pod koniec wieku XIX przez członków Śląsko-Morawskiego Sudeckiego Towarzystwa Górskiego, które w Nysie posiadało aktywnie działającą sekcję.

 

 

 

 

Szlak miejski nie ogranicza się tylko do ścisłego centrum miasta. Łączy je m.in. z zabytkowym Parkiem Miejskim oraz obiektami dawnej Twierdzy Nysa, tj.: Fort Wodny, Reduta Kardynalska, Fort Prusy o Sucha Fosa. Pozwala dotrzeć do ciekawych zabytkowych obiektów sakralnych leżących po za centrum jak np. Kościół św. Dominika i Kościół św. Elżbiety oraz historycznych cmentarzy Jerozolimskiego czy Garnizonowego.

 

 

 

 

Miejski Szlak Turystyczny wytyczony został w formie 13 kilometrowej pętli łączącej się z innymi istniejącymi szlakami pieszymi na terenie miasta, co pozwala na uzupełnianie jego przebiegu i poznawanie historii miasta w różnych wariantach.

 

Przy okazji przypominamy, że w tym roku Urząd Miejski wydał również nowy Plan Miasta, w którym uaktualniono bazę podmiotów. Plan do pobrania w załączniku.

 

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji

Urząd Miejski w Nysie

Załączniki:
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ