Nysa.eu

Miasto i Gmina Samorząd Gospodarka Kultura Turystyka Imprezy Mapa Spacer wirtualny Kontakt
aktualnosci portal mapa info kali pano http://bip.concept.net.pl mapaStrony galeria multimedia inwe
Wyszukiwarka
» Opcje zaawansowane
Tłumaczenie
Select your language from the list above. Wählen Sie Ihre Sprache aus der obigen Liste. Sélectionnez votre langue dans la liste ci-dessus. Выберите язык из списка выше. Vyberte si jazyk ze seznamu výše.
Ankieta
banerek YouTube 3.png5f0c8900e51b21106adae35e1341d2be
bip4.png701a23be7fbe4a6e7e8bc40c4e783f14
25 lat za nami...
Dodano: 16-06-2015 | Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji | wyświetleń: 2789
Wyślij link mailem
grafika

W ubiegły piątek lokalni samorządowcy spotkali się w Nyskim Domu Kultury podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Nysie. Dla wielu z nich było to pierwsze spotkanie po latach. Okazją były obchody 25-lecia odnowienia samorządu terytorialnego w Polsce, a także 15 rocznica współpracy i 10–lecie podpisania umowy partnerskiej z Kołomyją.

 

 

 


Zaproszenie na sesję wystosowano m.in. do wszystkich radnych siedmiu kadencji i osób zaangażowanych w proces tworzenia samorządu terytorialnego w Gminie Nysa.  Sesję otworzył Przewodniczący Rady Miejskiej w Nysie - Paweł Nakonieczny, który przytoczył list Wojewody Opolskiego – Ryszarda Wilczyńskiego z podziękowaniami za współpracę i życzeniami pogłębiania samorządności. Następnie o zabranie głosu poproszono Mirosława Majchrzaka, który wygłosił wykład pt. „Tradycje samorządu terytorialnego w Polsce, czyli o rezygnacji państwa ze swojego imperium na rzecz społeczności lokalnej”.

 


W ramach podsumowania ostatniego 25-lecia, wyświetlono także prezentację video przygotowaną przez Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji oraz Wydział Administracyjno-Organizacyjny Urzędu Miejskiego w Nysie, podsumowujący najważniejsze dokonania samorządu nyskiego.

 

 

 

 


Ważnym punktem sesji było przyznanie tytułów honorowych „Zasłużony dla Ziemi  Nyskiej” dla  Pani Emilii Jodełki i Pani Elżbiety Jazienickiej. Tytuły za wybitne zasługi na rzecz rozwoju i promocji Gminy Nysa zostały przyznane pośmiertnie. Odznaczeniem został uhonorowany także obecny na sali Andrzej Zając.

 


Miłym akcentem było odegranie hejnału nyskiego, skomponowanego przez Wiesława Stojanowskiego w wykonaniu Romana Bakowskiego z Ukrainy, studenta instytutu Jazzu PWSZ w Nysie.

 


Podczas sesji świętowano również X-lecie podpisania umowy partnerskiej oraz XV-lecie współpracy z Kołomyją na Ukrainie. Burmistrz Igor Śluzar Bogdanowicz oraz burmistrz Kordian Kolbiarz po przemówieniach okolicznościowych wymienili się pamiątkami. Następnie do odznaczenia został wywołany Mikołaj Andrejczuk z Kołomyi, uhonorowany za działania na rzecz rozwoju partnerstwa tytułem „Honorowy Obywatel Miasta Nysy”.

 

 

   

 


Dalszą część uroczystości poprowadził Mirosław Aranowicz, doskonale znający sprawy samorządu. Przewodniczący Rady Powiatu Nyskiego zaprosił na scenę studentów PWSZ w Nysie pod opieką Romana Hudaszka. Na zakończenie części oficjalnej odbył się koncert muzyczny w wykonaniu JAZZ QUARTET. Gościem specjalnym był Wojciech Niedziela.

 


Po koncercie z okazji jubileuszu współpracy Nysy i Kołomyi, burmistrzowie wspólnie podzielili okolicznościowy tort.

 

 

 

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Urząd Miejski w Nysie

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ