Nysa.eu

Miasto i Gmina Samorząd Gospodarka Kultura Turystyka Imprezy Mapa Spacer wirtualny Kontakt
aktualnosci portal mapa info kali pano http://bip.concept.net.pl mapaStrony galeria multimedia inwe
LATO W GMINIE NYSA 2014 - program wydarzeń
Dodano: 27-06-2014 | Artur Pieczarka | wyświetleń: 8184
Wyślij link mailem
grafika

Wiele atrakcji w ramach "Lata w Gminie Nysa" przygotowały placówki kultury, sportu i rekreacji. Turyści oraz mieszkańcy gminy, w tym dzieci i młodzież, mogą wziąć udział w wielu imprezach plenerowych przygotowanych na wakacje, ale również w zajęciach edukacyjnych, kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych. Wrócą m.in. Czwartki Lekkoatletyczne, których organizatorem będzie Nyski Ośrodek Rekreacji. Szczegółowe informacje poniżej oraz na plakacie do pobrania w załączniku.








Gmina Nysa współfinansuje wypoczynek letni dla 795 dzieci i młodzieży - na ten cel przeznaczono ponad 200 tys. zł






Półkolonie realizowane są w okresie wakacyjnym przez nyskie placówki oświatowe oraz wyłonione w drodze otwartego konkursu ofert organizacje pozarządowe. Łącznie na organizację półkolonii w gminie Nysa przeznaczono: 100 000 zł w ramach środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2014. W półkoloniach, jak wynika ze złożonych przez szkoły wniosków udział weźmie 165 uczestników, natomiast organizacje pozarządowe zorganizują półkolonie dla 298 uczestników.


Gmina współfinansuje także organizację wypoczynku połączonego z warsztatami z zakresu profilaktyki uzależnień. Podczas tegorocznych wakacji pięć organizacji otrzymało dofinansowanie dla 287 dzieci. Na ten cel gmina przeznaczyła 100 000 zł z środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2014. Dzieci pojadą m.in.: w okolicę Częstochowy, Kołobrzegu, Darłowa. Będą wypoczywać także w Jarosławcu i Niechorzu. 

Ponadto organizowany jest specjalny wypoczynek połączony z programem zajęć socjoterapeutycznych dla dzieci i młodzieży z rodzin korzystających z Ośrodka Pomocy Społecznej w Nysie. W kolonii weźmie udział 45 dzieci.






Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna

Oddział Dziecięcy

30.06 – 29.08.2014 r.

Zajęcia będą się odbywać od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 14.00

 

Lipiec

godz. 10.00 – „Rebusy, łamigłówki i szarady” – dzieci, w oparciu o zbiory biblioteki będą przygotowywać kolorowe książki zawierające zagadki dla najmłodszych.

 

godz. 12.00 – konkurs plastyczny pn. ”Średniowieczne budowle obronne” dla uczniów

klas II – VI szkół podstawowych i gimnazjalistów. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród zwycięzcom nastąpi 6.09.2014 r. podczas Narodowego Czytania dzieł Henryka Sienkiewicza.

 

Sierpień

godz. 10.00 – zajęcia plastyczne pn. „Kolorowe zakładki do książek”

 

godz. 12.00 – zajęcia literacko-plastyczne pn. „Baśnie Europy”. W trakcie zajęć dzieci wysłuchają baśni z różnych części kontynentu, a następnie będą przygotowywać kolorowe ilustracje tematycznie związane z utworem. Najciekawsze prace znajdą się na wystawie

w czytelni Oddziału Dziecięcego.

 

Wakacyjne zajęcia przeznaczone są dla dzieci od II klasy szkoły podstawowej.

 

Filia Nr 3 – ul. Bolesława Prusa 14

1. Konkurs plastyczny - "Podróż moich marzeń"

2. Konkurs pt. "Zaprojektuję stronę tytułową najciekawszej książki."

3. Malujemy na szkle smoki (szablony z bajek).

4. "Litery znam więc czytam sam" - głośne czytanie bajek przez dzieci.

5.  Malujemy flagi Unii Europejskiej.

6. Quiz „Kraje i stolice Unii Europejskiej”.

7. Owoce lata- wyklejanie papierem kolorowym gotowych szablonów.

 

W okresie wakacji Biblioteka czynna:

w lipcu 14.07 - 25.07

w sierpniu 11.08 – 29.08

Zajęcia będą odbywały się w godz. 10.00 -13.00

 

 

Filia Nr 4 – ul. Wandy Pawlik 8a

I tydzień 28.07 -1.08.2014 r.

„MAGICZNE PUDEŁKA” - prace plastyczne z wykorzystaniem pudełek tekturowych.

II tydzień  4.08 – 8.08.2014 r.

„POZDROWIENIA Z WAKACJI” - prace z wykorzystaniem kredek (ołówkowych, świecowych, pasteli) i farb (plakatowych, brokatowych, akwareli).

III tydzień 11.08 – 14.08.2014 r.

„WACHLARZE NIE TYLKO NA PLAŻE” - tworzenie kolorowych wachlarzy z wykorzystaniem różnych materiałów.

IV tydzień 18.08 – 22.08.2014 r.

„LETNIE DEKORACJE PRZESTRZENNE” - łączenie różnorodnych materiałów plastycznych, tworzenie kompozycji przestrzennych związanych z porą wakacyjną.

 

Oprócz zajęć plastycznych placówka zaprasza do skorzystania z bezpłatnego Internetu, gier zabaw edukacyjnych i planszowych.


Filia w Białej Nyskiej

 

Cykl zajęć plastycznych pod hasłem: ,,Fantazje małych rąk"

I tydzień 30.06 - 04.07.2014 r.

„Robótkowe szaleństwo” – zajęcia plastyczne z wykorzystaniem płyt CD

II tydzień 07.07-11.07.2014 r.

„Klamerkowe rozmaitości ” kreatywne zajęcia z wykorzystaniem klamerek do bielizny

III tydzień 14.07 -18.07.2014 r.

„Zróbmy coś z niczego” – prace z papierowej wikliny

IV tydzień 21.07 -25.07.2014 r.

„Kolorowy świat włóczki” -zabawne zwierzaki – włóczki

 

Ponadto podczas zajęć wakacyjnych od 18.08 do 28.08.2014 r. zostaną przeprowadzone zajęcia pod nazwą: ,,Podróż po Europie - poznajemy wybrane kraje Unii Europejskiej".

Na zakończenie wakacyjnych zajęć 29.08.2014 r. wszyscyuczestnicy otrzymają nagrody i wyróżnienia.

Filia w Goświnowicach

W programie:

- konkurs rysunkowy pt. „Ilustracja do wybranej lektury”

- konkurs plastyczny pt. „Zabytki Nysy

- malowanie na szkle wybranych postaci z bajek

- „Cuda z papieru” - origami

- zajęcia plastyczne związane z przeczytaną literaturą –  technika dowolna

- zajęcia świetlicowe: gry edukacyjne,  planszowe, układanie puzzli, korzystanie z komputera

 

Dzieci będą wykonywać prace na podstawie  książek  i czasopism ( „Mały Artysta”, „Hobby” i inne), dzięki którym zapoznają się z nowymi technikami plastycznymi.

 

Popołudnia  głośnego  czytania wierszy Juliana Tuwima ( poniedziałki, czwartki – od 13.00 do 14.00).

W okresie wakacji Biblioteka jest czynna od 01.07 do 11.07.2014 oraz od 04.08 do 29.08.2014 r.

Zajęcia będą odbywały się w poniedziałki i czwartki od 11.00 do 14.00 oraz we wtorki, środy i piątki od 13.00 do 16.00.

 

Filia w Hajdukach Nyskich

„Lato na wesoło” – zajęcia dla dzieci od  poniedziałku do piątku w  godz. ;  od 12.00 – 18.00

- 01.07 - 11.07 prace plastyczne – z użyciem różnych  materiałów  sztucznych i naturalnych (papier, guziki, koraliki, kamyki, groch, muszelki, skorupki  jaj  i inne.)

-14.07 – 17.07 zajęcia literackie  - tworzymy bajkę ,,zabawy słowem”

-28.07 -31.07 zbiorowa  praca  plastyczna  w  dużym formacie, inspirowana utworzoną  baśnią

- głośne czytanie  - bajkowe czwartki  pod nazwą - ,,Snuj  się, snuj bajeczko…”

(każdy czwartek od godz. 13.00)

- 28.08 - podsumowanie wakacji

 

Ponadto podczas zajęć wakacyjnych zapraszamy najmłodszych na zabawy świetlicowe, gry planszowe, układanie puzzli, korzystanie  z  komputera.

 

Filia w Kopernikach

„Biblioteka dobre miejsce dla młodego człowieka”

 

Wtorkowe popołudnia z książką mówioną (wykorzystanie zbiorów) - wspólne słuchanie i zajęcia plastyczne

 

01.07-05.07.2014 „Plastelinkowe miniaturki” – owoce i warzywa z plasteliny

07.07-11.07.2014 „Stroje ze wszystkich stron świata” - zajęcia plastyczne

14.07-18.07.2014 „Reksio i jego przygody” - głośne czytanie oraz zajęcia plastyczne

21.07-25.07.2014 „Z przyrodą na ty” - zbieranie kwiatów i ziół, przygotowanie zielnika, pogadanka na temat roślin leczniczych

28.07-01.08.2014 „Tydzień gier i zabaw” - turniej gier planszowych

04.08-08.08.2014 „Muminki” - głośne czytanie, konkurs plastyczny pod hasłem „Przygoda Muminka”

11.08-14.08.2014 „Malowanki biblioteczne” - zajęcia plastyczne z wykorzystaniem różnych technik: kolaż, farby, kredki, wydzieranki itp.

 

Na zajęcia zapraszamy od 01.07.2014 do 14.08.2014, od poniedziałku do piątku,

w godz. od 14.00 do 17.30.

 

Filia w Kubicach


Wakacje pod hasłem: „Książka, uśmiech i słońce na wakacyjne miesiące”

Na zajęcia zapraszamy w lipcu i w sierpniu:

1.07.2014 godz. 16.00 „Bezpieczne wakacje” – spotkanie z policjantem, rozmowa na temat konieczności przestrzegania zasad bezpiecznego zachowania w czasie wakacji, przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz numerów alarmowych.

„Wakacyjne przestrogi” – pogadanka na temat niebezpiecznych sytuacji podczas wakacji.

 

Poniedziałki od 16.00-17.00 „Kto zagadkę zgadnie, tego nuda nie dopadnie” – krzyżówki, rebusy, zagadki, kalambury o tematyce wakacyjnej: ”Gdzie warto pojechać w czasie wakacji, jakie miejsca warto odwiedzić, co warto zobaczyć?” - dzielenie się swoimi przeżyciami i wrażeniami, oglądanie map, albumów, atlasów?

Wtorki w godz. 12.00-18.00 „Moje wymarzone wakacje” oraz „Kubice – moja wieś latem” konkursy plastyczne (rozstrzygnięcie konkursów dnia 29.08.2014)– prace plastyczne wykonywane dowolną techniką, rozwijanie aktywności twórczej.

 

Środy w godz. 16.00-17.00 „Poznaj świat przez dotyk”- rozwijanie u uczestników zajęć koncentracji uwagi oraz skupienia (zasłonięcie oczu, losowanie przedmiotu do odgadnięcia).

Czwartki w godz. 16.00-17.00 głośne czytanie bajek, baśni i wierszy.

 

29.08.2014 r. Podsumowanie „Wakacji w bibliotece 2014”  - słodki poczęstunek wręczenie „nagród – upominków” dla najaktywniejszych uczestników zajęć, rozstrzygnięcie konkursów:
- „Moje wymarzone wakacje”,
- „Kubice –moja wieś latem”.

Codziennie zapraszamy na gry i zabawy stolikowe: gry planszowe, puzzle, układanki, gry karciane, rysowanie.
W trakcie wakacji biblioteka jest czynna w okresie od 01.07 do 25.07.2014 oraz od 11.08 do 29.08.2014.

 

Filia w Lipowej

Wakacje z książką – zajęcia dla dzieci będą odbywały się od 14.07 do 08.08.2014 r. w godz. 12.00 – 18.00

W programie:

- twórcza wyobraźnia – warsztaty plastyczne

- jeden rysuje drugi zgaduje – konkurs

- origami dla małych rączek

- układanie puzzli

- ja czytam Ty rysujesz – zabawa

 

08.08.2014 r. godz. 15.00 – zakończenie wakacji oraz wręczenie nagród.

 

Filia w Wierzbięcicach

1. Kwiaty ze styropianowych kul i patyczków  higienicznych, które będą pomalowane na różne kolory  (30.06 – 04.07.2014r.)

2. Robimy rybki, żabki, pieski, kotki i kwiatki z płyt CD i papieru, bibuły.

(07.07 – 11.07 2014r.)

3. Malowanie na folii  (14.07 – 18.07.2014r.)

4. Makramy – zaplatanie różnymi splotami kolorowej żyłki i muliny ( 25.07.2014r.)

5. Papierowa wiklina (oklejamy różnego rodzaju pudełeczka papierową wikliną) 

(28.07 – 01.08.2014r.)

 

Ponadto różnego rodzaju gry i zabawy, kolorowanki, rebusy, krzyżówki. Po zakończeniu prac ich ocena i wręczenie nagród.


Filia w Złotogłowicach

W 2014 roku biblioteka w Złotogłowicach proponuje zajęcia plastyczne, które wykonywane będą różnymi technikami. Planujemy zajęcia indywidualne oraz grupowe w oparciu o książki znajdujące się w bibliotece. Do dyspozycji będą również gry planszowe, puzzle, kolorowanki.

Na zajęcia zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 14.00 – 17.00.

30.06 – 04.07.2014 ,,Makaronowe ozdoby”

07.07 – 11.07.2014 ,,Ryżowe obrazki”

14.07 – 18.07.2014 ,,Martwa natura”

21.07 – 25.07.2014 ,,Kolaż”

28.07 – 01.08.2014 ,,Kartonowe roboty”

18.08 – 22.08.2014 ,,Ozdobne pudełko na drobiazgi”

25.08 – 29.08.2014 ,,Ozdabianie butelek różnymi technikami”

Na koniec lata planowane jest podsumowanie zajęć na którym zostaną wręczone nagrody. Wszyscy uczestnicy otrzymają  słodki poczęstunek.

 

 

Bastion św. Jadwigi – Biuro Informacji Turystycznej

10.07. godz. 16:00 wykład - Spacer po dziejach Nysy,

11.07. godz. 16:00 wycieczka - Spacer po dziejach Nysy. Start - Bastion św. Jadwigi,

17.07. godz. 16:00 wykład-Historia nyskich cmentarzy,

18.07. godz. 16:00 wycieczka-Historia nyskich cmentarzy. Start - Bastion św. Jadwigi,

24.07. godz. 16:00 wykład – Dzieje Nysy, czas Twierdz,

25.07. godz. 16:00 wycieczka - Dzieje Nysy, czas Twierdz. Start - Bastion św. Jadwigi,

31.07. godz. 16:00 wykład - Słynni nysianie,

01.08. godz. 16:00 wycieczka - Szlakiem Eichendorffa. Start - Bastion św. Jadwigi,

07.08. godz. 16:00 wykład - Dzieje Nysy od powojennej odbudowy do czasów dzisiejszych,

08.08. godz. 16:00 wycieczka po Nysie. Start - Bastion św. Jadwigi,

21.08. godz. 16:00 wykład - Czar dawnej Nysy,

22.08. godz. 16:00 wycieczka - Czar dawnej Nysy. Start - Bastion św. Jadwigi,

 

Muzeum w Nysie

05.07.2014 godz. 20.45 KONCERT WYKŁADOWCÓW XV Ogólnopolskiego Wakacyjnego Kursu Big-Bandów           

07.07.2014 godz. 18.00 KONCERT FINAŁOWY XV Ogólnopolskiego Wakacyjnego Kursu Big-Bandów                 

Pielgrzymki

6.07, godz.  7:00 Pielgrzymka odpustowa do Barda Śląskiego Zbiórka przed Kościołem św. Jana Chrzciciela                                                                                       

10-12.07, godz.  7:00 Ogólnopolska pielgrzymka rowerowa na Jasna Górę Zbiórka przed Kościołem św. Jana Chrzciciela                                                                                           

20.07, godz. 9:00 Pielgrzymka rowerowa II etap Nyskiej Drogi św. Jakuba - Skoroszyce Zbiórka przed Kościołem św. Jana Chrzciciela                           

26-27 lipca, godz. 9.00 - dwudniowa pielgrzymka Nyską Drogą św. Jakuba (Głuchołazy-Koperniki, Koperniki-Nysa) 33 km zapisy Biuro Nyskiej Drogi św. Jakuba

1-3.08, 6:00, Zbiórka przed Kościołem św. Jana Chrzciciela - Pielgrzymka rowerowa śladami Jana Pawła II - Wadowice-Kraków

15.08, godz. 8:00 Pielgrzymka rowerowa do Matki Bożej Łopatyńskiej - Wójcice Zbiórka przed Kościołem św. Jana Chrzciciela                                                                                           

16 sierpnia, godz. 9.00 - pielgrzymka Drogą św. Jakuba Via Regia - Góra św. Anny - Kamień Śląski

zapisy Biuro Nyskiej Drogi św. Jakuba

17.08, godz. 8:00 Pielgrzymka rowerowa na Szwedzką Górkę Zbiórka przed Kościołem św. Jana Chrzciciela                                                                                      

24.08, godz. 7:00 Wycieczka rowerowa do Bogdanowic - Włodzienina Zbiórka przed Kościołem św. Jana Chrzciciela                                                                                           

31.08, 9:00, Zbiórka przed Kościołem św. Jana Chrzciciela - Wycieczka rowerowa „Szlakiem Martyrologii” do Łambinowic

 

Imprezy



 

01.07-08.07 – Wakacyjny kurs big – bandów – według odrębnego programu

 

12.07 – Teren NOR – Dożynki turystyczne – według odrębnego programu

 

12.07 - Jezioro Nyskie, plaża  NOR – V Festiwal Ognia i Wody – według odrębnego programu

 

18-19.07.2014 r. godz. 17.00 Fort Wodny w Nysie

Reggae Festiwal Dwudniowy festiwal muzyki reggae Wystąpią m.in.:

18.07.2014 r  . Tallib, Bob One + Bas Tajpan, Tabu,

19.07.2014 r. Big Up, Bethel, Bakshish, Zebra        

 

24.07, 19:00, Nyski Dom Kultury - koncert w ramach I Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej

 

25 - 27.07 – Rynek/ Fort II - Dni Twierdzy Nysa – według odrębnego programu

 

27.07 Rynek – Jarmark Jakubowy – według odrębnego programu

 

27.07 – godz. 12:00 - Błękitna Zatoka – Inscenizacja bitwy gen. Dąbrowskiego nad jez. Garda

 

14-17.08. - IX Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Folk Fiesta” Według odrębnego programu

 

2.08.2014 r. godz. 20.00 Wieża Ciśnień

Przegląd teatrów ulicznych - w programie m.in. spektakl uliczny "Gloria" w wykonaniu Teatru Woskresinnia ze Lwowa.

14-17.08.2014 r. Bastion Św. Jadwigi

IX Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Folk Fiesta”

15.07.2014 r. godz. 18.00 Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk

 

22-23.08.2014 r. Bastion Morawski

Metalowa Twierdza – festiwal muzyki metalowej

22.08.2014 r. godz. 23.00 Koncert zespołu Dezerter (w ramach Metalowej Twierdzy)     

23.08.2014 r. godz. 23.00 Koncert zespołu KAT (w ramach Metalowej Twierdzy)

 

30.08 – Koperniki – Dożynki Gminne – według odrębnego programu

 

 

 

NYSKI OŚRODEK REKREACJI

·         Stadion Miejski, ul. Kraszewskiego 

24 i 31 lipca oraz 7 i 14 sierpnia, godz. 10.00– „Czwartki Lekkoatletyczne”

konkurencje sportowo -rekreacyjne dla przedszkolaków, konkurencje lekkoatletyczne dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjów

 

30 – 31 sierpnia,  godz. 9.00 – Deblowe Mistrzostwa Nysy w tenisie ziemnym

 

  • Jezioro Nyskie, Skorochów

27 – 29 czerwca, godz. 13.00 – Eliminacje do Mistrzostw Polski Mężczyzn w siatkówce 

                                                plażowej mężczyzn im. Wiesława Szabata

 

23 – 24 sierpnia, godz. 11.00 – Regaty Żeglarskie o „Błękitną Wstęgę Jeziora Nyskiego”

       

  • Kąpielisko Miejskie, ul. Ujejskiego

5 lipca, godz. 13.00 – Wybory Miss Plaży 2014

 

16 – 17 sierpnia, godz. 9.00 – Mistrzostwa Nysy w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn

       im. Jakuba Zagai

        

  • Boisko Orlik, ul. Kordeckiego

lipiec - sierpień – Turnieje dzikich drużyn dziewcząt i chłopców w piłce nożnej i koszykówce – według odrębnego harmonogramu

finał rozgrywek 29 sierpnia o godz. 11.00

 

Godziny pracy obiektów NOR:

v  Ośrodek nad Jeziorem Nyskim – 10.00 – 18.00

v  Wypożyczalnia sprzętu pływającego – 10.00 – 18.00

v  Kąpielisko Miejskie przy ul. Ujejskiego – 10.00 – 19.00

v  Skatepark – 9.00 – 22.00

v  Korty Tenisowe – 8.00 – 21.00

v  Kryta Pływalnia – 14.00 – 22.00

v  Boisko Orlik – 10.00 – 21.00

 

 

„POLICJA DZIECIOM 2014” – XXIV edycja

Fundacja „Pro Lege”, Komenda Powiatowa Policji w Nysie

-       sierpień - turnieje piłki nożnej drużyn podwórkowych

-       Informacje i zapisy drużyn w Sekcji Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nysie
przy ul. Armii Krajowej, pok. 111

 

 

LIGA OBRONY KRAJU „STOWARZYSZENIE” ZARZĄD REJONOWY W NYSIE

Strzelnica sportowa, ul. Poniatowskiego 3

od 3 do 31 lipca w każdy czwartek w godz. 10.00 – 13.00 – „Czwartki strzeleckie” - zajęcia dla młodzieży z zakresu strzelectwa sportowego

 

Boisko szkolne ZSO „Carolinum”, ul. Sobieskiego 2

od 6 do 27 sierpnia  w każdą środę w godz. 11.00 – 14.00 – „Łucznicze środy strzeleckie” - zajęcia łucznicze dla dzieci i młodzieży

 

 

NYSKI SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY

„Sport kształtuje i wychowuje młode pokolenie”  - zajęcia sportowe dla dzieci w wieku 10 – 16 lat głównie z zakresu piłki nożnej oraz dodatkowo udział w rozgrywkach „Pro Lege” w okresie wakacji.

      

Boisko Wielofunkcyjne SP 3 Nysa, ul. Krawiecka

I grupa – poniedziałek  – 16.00 – 17.30

II grupa – poniedziałek – 17.45 – 19.15

 

Stadion Miejski, ul. Kraszewskiego

I grupa – środa – 16.00 – 17.30

II grupa – środa – 17.45 – 19.15

 

Orlik lub boisko przy ul. Brodzińskiego

I grupa - piątek  – 18.00 – 19.30

II grupa -piątek – 19.30 – 20.45

 

 

KLUB AZS PWSZ NYSA

Sala sportowa SP nr 3, ul. Krawiecka 6

1 lipca, godz. 9.00 – Turniej minipiłki siatkowej pn. „Powitanie wakacji 2014”

8 lipca, godz. 9.00 – Turnieje minipiłki siatkowej pn. „Wakacje z siatkówką ”

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Miast Partnerskich Nysy

Zespół Szkół i Placówek Oświatowych, ul. Rodziewiczówny 1

26 – 27 lipca, godz. 10.00 – Młodzieżowy Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Nysy

 

KLUB TURYSTYKI POPULARNEJ „SZAROTKA”

27 lipca, godz. 10.00, fosa wokół Fortu Wodnego lub Staw Łabędzi – Kajakowe harce wokół Fortu Wodnego

23 – 24 sierpnia – X Klubowy Spływ KTP „Szarotka” – „Nysa Kłodzka 2014”  - spływ z Nysy do Skorogoszczy

 

Nyski Klub Petanque

Bulodrom, Gimnazjum nr 3 w Nysie, ul. Kościuszki 10

9 – 10  sierpnia, godz. 10.00 – Mistrzostwa Polski Kobiet w Petanque

 

Gminny Związek „Ludowe Kluby Sportowe” Nysa

Boisko Sportowe w Niwnicy

15 sierpnia, godz. 15.00 – Turniej Piłkarski z okazji Dnia Piłkarza o Puchar Burmistrza Nysy

 

Uczniowski Klub Sportowy „Plejada”

Zespół Szkół Sportowych w Nysie, ul. Bramy Grodkowskiej

30 sierpnia, godz. 15.00 – Turniej hokeja na trawie pn. „Babie lato”

 

LATO W SOŁECTWACH

 

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi Skorochów

teren Nyskiego Ośrodka Rekreacji

12 lipca, godz. 11.00– Dożynki Turystyczne

 

Domaszkowice

teren przy świetlicy wiejskiej

23 sierpnia, godz. 15.00 – Dożynki Wiejskie

 

Hajduki Nyskie

plac przy świetlicy wiejskiej

2 sierpnia, godz. 16.00 – Święto Gruszy 2014

 

Kępnica

plac przy świetlicy wiejskiej

15 – 17 sierpnia, godz. 14.00 – Dni Słonecznika w Sołectwie Kępnica

 

Konradowa

plac przy świetlicy wiejskiej

23 sierpnia – Dożynki Wiejskie

 

Morów

plac przy świetlicy wiejskiej

sierpień – Biesiada Sołecka

 

Niwnica

boisko sportowe

19 lipca, godz. 16.00 – Festyn „Historyczna Niwnica

 

Przełęk

boisko szkolne

23 sierpnia, godz. 16.00 – Dożynki Wiejskie

 

Wierzbięcice

boisko sportowe

31 sierpnia, godz. 15.00 – Dożynki Wiejskie

 

Wyszków Śląski

plac przy świetlicy

15 sierpnia, godz. 17.00 – Biesiada Rodzinna

 

Organizacja Półkolonii

Szkoła Podstawowa nr 1 w Nysie                            30 czerwca –  11 lipca – 2 turnusy po 5 dni

Szkoła Podstawowa nr 3 w Nysie                            30 czerwca – 11 lipca – 2 turnusy po 5 dni

Szkoła Podstawowa nr 5 w Nysie                            30 czerwca –  11 lipca – 2 turnusy po 5 dni

Szkoła Podstawowa nr 10 w Nysie                          30 czerwca – 11 lipca – 2 turnusy po 5 dni

Zespół Szkół Sportowych                                         14 –  25 lipca – 2 turnusy po 5 dni

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi Goświnowice     28 lipca – 8 sierpnia

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kopernikach         7 – 18 lipca

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Niwnica       7 – 18 lipca, godz. 9.00 – 14.00

Sołectwo Kępnica                                                     7 – 18 lipca

Sołectwo Konradowa                                                7 – 18 lipca

 

 

Godziny otwarcia obiektów

w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia 2014r.

 

BIURO NYSKIEJ DROGI ŚW. JAKUBA – ul. Bracka 18

pon. – pt. 13:00 – 16:00

 

FORT NR II – były poligon wojskowy, ul. Orląt Lwowskich

środa – niedziela – 10:00 – 16:00

bilet wstępu 5 zł, dzieci do lat 3 bezpłatnie

 

MUZEUM W NYSIE – ul. Biskupa Jarosława

poniedziałek - nieczynne dla zwiedzających

wtorek, czwartek, piątek - 9.00-15.00

środa - 9.00 - 17.30

sobota, niedziela - 10.00-15.00

bilet wstępu 10 zł, ulgowy 7 zł, w środę wstęp bezpłatny

 

PUNKT INFORMACJI TURYSTYCZNEJ – Bastion św. Jadwigi, ul. Piastowska 19

poniedziałek – niedziela – 10:00 – 17:00

 

SKARBIEC ŚW. JAKUBA W DZWONNICY – Plac Katedralny

każda sobota w godzinach: 10:00 - 12:00 oraz 16:00 – 18:00,

każda niedziela w godzinach: 16:00 – 18:00,

każdy poniedziałek, środa, czwartek, piątek w godzinach: 9:00 – 12:00 oraz 16:00 – 18:00 (informacja w kancelarii parafialnej),

inne terminy również możliwe po wcześniejszym uzgodnieniu w kancelarii parafialnej.

 

WIEŻA CIŚNIEŃ – ul. Obrońców Tobruku

wtorek – czwartek – 12:00 – 20:00

piątek – sobota – 12:00 – 4:00

niedziela – 12:00 – 20:00

wstęp – dorośli 3 zł, dzieci i emeryci (za okazaniem legitymacji) 1,5 zł

wjazd windą – 5 zł.

 

WIEŻA WIDOKOWA – Rynek

poniedziałek – niedziela –  8:00 – 20:00

Bilet normalny 5 zł, bilet ulgowy 2,5 zł

 

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

Stadion Miejski przy ul. Kraszewskiego w godzinach 7.00- 17.00
Jezioro Nyskie w godzinach od 7:30 do 18:00 

cennik: 5,00 zł/godzina; 35,00 zł/dzień; 30,00/następny dzień 

Przy grupach min. 10 osobowych 30% rabatu

 

                                                            Rejsy statkiem Gracja


Artur Pieczarka
rzecznik prasowy
Urzędu Miejskiego w Nysie

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ