Nysa.eu

Miasto i Gmina Samorząd Gospodarka Kultura Turystyka Imprezy Mapa Spacer wirtualny Kontakt
aktualnosci portal mapa info kali pano http://bip.concept.net.pl mapaStrony galeria multimedia inwe
Wyszukiwarka
» Opcje zaawansowane
Tłumaczenie
Select your language from the list above. Wählen Sie Ihre Sprache aus der obigen Liste. Sélectionnez votre langue dans la liste ci-dessus. Выберите язык из списка выше. Vyberte si jazyk ze seznamu výše.
Ankieta
banerek YouTube 3.png439d0e79b70e63bbe9a009aad61aeb20
bip4.png08c95b07858102acd52d3e5a04da066e
VENDO PARK w Nysie otwarty
Dodano: 18-10-2013 | Artur Pieczarka | wyświetleń: 21788
Wyślij link mailem
grafika

Ogromne zainteresowanie otwarciem pierwszego parku handlowego VENDO PARK w Nysie. Tłumy mieszkańców robiły zakupy w nowej sieci markowych sklepów. W dniu 18-ego października 2013 r. TREI Real Estate GmbH, spółka córka grupy kapitałowej Tengelmann, dokonała uroczystego otwarcia pierwszego parku handlowego VENDO PARK w Nysie. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele firmy, zaproszeni goście oraz burmistrz Jolanta Barska. Tym otwarciem TREI REAL ESTATE zrealizowała w bardzo krótkim czasie swoją koncepcję parku handlowego teraz już w trzech krajach: po pomyślnym otwarciu w maju 2012 w Kyjovie (Czechy) otwarto pięć kolejnych parków handlowych w Czechach i na Słowacji, teraz dokonano pierwszego otwarcia w Polsce. - Cieszę się, że dzięki VENDO PARK mogliśmy rozwinąć format realizowany z sukcesem na skalę międzynarodową - wyjaśnia Karl-Erivan W. Haub, dyrektor zarządzający i udziałowiec w grupie kapitałowej Tengelmann. 

Park handlowy VENDO PARK w Nysie jest jak dotychczas największym z siedmiu powstałych już centrów handlowych, bardzo dobrze skomunikowany. Dla wygody klientów udostępnia 350 miejsc parkingowych. W centrum handlowym swoje sklepy otworzyło łącznie 18 firm handlowych z przewagą najemców branży tekstylnej, takich marek jak: H&M, KiK, Takko, Reserved, Sinsay, Cropp Town. Wśród najemców są również tak atrakcyjne marki jak CCC i Deichmann oraz Martes Sport czy Rossmann, ale również Lidl jako dyskont spożywczy.

Oprócz wspomnianych firm sieciowych w Vendo Parku otworzyli swoje punkty handlowe również lokalni przedsiębiorcy. Są to: Centrum Ubezpieczenia, Inwestycje, Emerytura  Henryk Skrzypulec oferujący usługi szerokiej gamy produktów ubezpieczeniowych i inwestycyjno-emerytalnych, OPTYK-AN Gabinet Optometryczny oferujący badanie wzroku, oprawy, okulary, soczewki. Sklep Mięsny Przemysław Pamuła z znakomitymi wyrobami serwowanymi również prosto z wędzarni na ciepło.


 

TREI Real EstateTREI Real Estate GmbH jest spółką zarządzającą nieruchomościami należącymi do grupy kapitałowej Tengelmann. Oprócz Niemiec TREI działa jeszcze w sześciu innych krajach w Europie. Zarządzany portfel nieruchomości jest w 80 procentach długoterminowo wynajęty klientom spoza koncernu. Przychody z najmu wynoszą prawie 100 mln euro rocznie. Główną działalnością TREI, oprócz zarządzania istniejącymi nieruchomościami, jest budowa centrów handlowych w kraju i zagranicą. TREI buduje i komercjalizuje centra handlowe pod nazwą VENDO PARK w Czechach, Słowacji i Polsce. Aktualnie w toku jest ponad 20 projektów w kraju i zagranicą.

Grupa Tengelmann


Grupa kapitałowa Tengelmann działa na rynku międzynarodowym. Należą do niej sieci handlowe z różnych branż, m. in. OBI, KiK, Kaiser’s Tengelmann, Baby‑Markt.de oraz Plus.de. W skład koncernu wchodzą także: spółka zarządzająca nieruchomościami TREI Real Estate oraz spółki inwestycyjne Emil Capital Partners w Stanach Zjednoczonych i Tengelmann Ventures w Niemczech, które od wielu już lat inwestują w projekty start-up. Ta rodzinna firma została założona w 1867 r. w Mülheim an der Ruhr, obecnie kieruje nią już piąta generacja właścicieli. Grupa Tengelmann jest obecna w 18 krajach, w ponad 4.300 oddziałach i sklepach zatrudnia ponad 83.000 pracowników, a jej roczne obroty przekraczają 11 mld euro.

Artur Pieczarka
rzecznik prasowy
Urzędu Miejskiego w Nysie

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ