Nysa.eu

Miasto i Gmina Samorząd Gospodarka Kultura Turystyka Imprezy Mapa Spacer wirtualny Kontakt
aktualnosci portal mapa info kali pano http://bip.concept.net.pl mapaStrony galeria multimedia inwe
Wyszukiwarka
» Opcje zaawansowane
Tłumaczenie
Select your language from the list above. Wählen Sie Ihre Sprache aus der obigen Liste. Sélectionnez votre langue dans la liste ci-dessus. Выберите язык из списка выше. Vyberte si jazyk ze seznamu výše.
Ankieta
banerek YouTube 3.png81379b561ebed9140badfa3a2645fa73
bip4.png490f7e7f779a3636cb4fd0040818fd2a
Testy sieci Miejskiego Internetu
Dodano: 24-05-2013 | Artur Pieczarka | wyświetleń: 29257
Wyślij link mailem
grafika

W dniu 24 maja 2013 r. w kilku punktach na terenie Nysy, Biuro Informatyki UM w ramach prowadzonych testów, uruchomiło infrastrukturę publicznej bezprzewodowej sieci radiowej p.n.: MIEJSKI INTERNET NYSA

Zebrane podczas testów doświadczenia oraz informacje nt. funkcjonowania urządzeń, posłużą do przeprowadzenia wdrożenia na szerszą skalę w kolejnych lokalizacjach miasta.

Uruchomienie sieci radiowej MIEJSKI INTERNET NYSA możliwe jest dzięki wybudowanej w ub. roku infrastrukturze Miejskiej Optycznej Sieci Teleinformatycznej, która powstała na potrzeby podłączenia kamer monitoringu wizyjnego miasta.

Obecnie z sieci bezprzewodowej można skorzystać:

- w okolicy Rynku

- w okolicach Alei Lompy

 

Zachęcamy do poszukiwań zasięgu sieci radiowej o nazwie: MIEJSKI INTERNET NYSA

 

 

 

Warunki które trzeba spełnić aby korzystać z sieci MIEJSKI INTERNET NYSA?

 1. Posiadanie komputera przenośnego lub innego urządzenia wyposażonego w bezprzewodową kartę sieciową.
 2. Należy uruchomić aplikację zarządzającą połączeniami z sieciami bezprzewodowymi i przeprowadzić wykrywanie sieci w zasięgu których aktualnie się znajdujemy.
 3. Wśród dostępnych sieci bezprzewodowych wybrać i połączyć się z siecią MIEJSKI INTERNET NYSA (nie ma potrzeby wpisywania żadnych haseł).
 4. Po otrzymaniu adresu IP i komunikatu o fakcie uzyskania połączenia z siecią MIEJSKI INTERNET NYSA otworzyć przeglądarkę internetową i wpisać adres sieciowy.
 5. Połączenie automatycznie zostanie przekierowane na stronę z regulaminem.
 6. Po przeczytaniu i zaakceptowaniu regulaminu możliwe jest korzystanie z sieci MIEJSKI INTERNET NYSA.
 7. Po upływie 60 minut połączenie zostanie przerwane a przeglądarka zostanie przekierowana na stronę logowania. Aby uzyskać dostęp do sieci MIEJSKI INTERNET NYSA należy powtórzyć działania z punktów 5 i 6.

   

Regulamin korzystania z bezprzewodowej sieci radiowej MIEJSKI INTERNET NYSA, zwanej dalej "Siecią"

 1. Usługa dostarczana jest bezpłatnie przez Urząd Miejski w Nysie, zwany dalej "UM", w technologii WiFi (IEEE 802.11) w wyznaczonych miejscach na terenie Nysy.
 2. Usługa została uruchomiona pilotażowo w celach testowych.
 3. Usługa udostępniana jest dla mieszkańców Nysy oraz osób odwiedzających miasto w celu udostepniania treści publikowanych przez UM.
 4. Warunkiem dostępu do usługi jest przestrzeganie wszystkich zasad i warunków użytkowania Sieci zawartych w niniejszym regulaminie.
 5. Sieć jest dostarczana „tak jak jest” i „tam, gdzie jest” bez jakichkolwiek gwarancji wyraźnych lub dorozumianych.
 6. Użytkownik przyjmuje do wiadomości, że komunikacja w ramach Sieci jest nieszyfrowana.
 7. Użytkownik rozumie ryzyko nieszyfrowanego dostępu do zasobów Sieci i podejmie we własnym zakresie wszelkie niezbędne środki ostrożności, włącznie z szyfrowaniem transmisji wymagających poufności, tworzeniem kopii zapasowych danych, ochrony swoich danych i urządzeń przy zastosowaniu zapory sieciowej oraz metod kryptograficznych.
 8. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za bezpieczeństwo wszystkich przekazów.
 9. Użytkownik zobowiązuje się w trakcie użytkowania Sieci do:

  1. niewprowadzania żadnych wirusów, koni trojańskich, robaków, bomb czasu i innych procedur programowych, które mogą uszkodzić, niszczyć, zakłócać, ukradkiem przechwytywać lub wywłaszczać jakiekolwiek systemy, dane lub informacje;
  2. niełamania powszechnie obowiązujących przepisów prawnych ani zapisów regulaminu a w szczególności:

   1. niegłoszenia oszczerstw, zniesławiania lub nękania,
   2. nierozpowszechniania treści obscenicznych lub zawierających pornografię,
   3. nienaruszania praw autorskich, patentowych, znaków towarowych, tajemnic handlowych lub innych praw własności,
   4. niepodejmowania prób dostępu do danych i systemów, do których nie jest uprawniony.

 10. Użytkownik zgadza się, że pracownicy UM oraz inne osoby upoważnione mogą uzyskiwać dostęp, monitorować, przechwytywać i ujawniać komunikaty, dane lub informacje w celu zapewnienia bezpieczeństwa, wydajności oraz w innych celach.
 11. Użytkownik wyraża zgodę, na dokonywanie przez pracowników UM ograniczeń usług dostępnych w ramach Sieci oraz wyłączenie dostępu do Sieci w dowolnym czasie.
 12. Pracownicy UM nie prowadzą wsparcia dla użytkowników Sieci. UM nie ponosi odpowiedzialności za kompatybilność urządzeń użytkownika z Siecią.
 13. Pracownicy UM nie odpowiadają za szkody wynikłe z nieprzestrzegania postanowień niniejszego regulaminu przez użytkowników Sieci oraz szkody powstałe w wyniku użytkowania Sieci.

 

Biuro Informatyki
Urzędu Miejskiego w Nysie

 

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ