Nysa.eu

Miasto i Gmina Samorząd Gospodarka Kultura Turystyka Imprezy Mapa Spacer wirtualny Kontakt
aktualnosci portal mapa info kali pano http://bip.concept.net.pl mapaStrony galeria multimedia inwe
Wyszukiwarka
» Opcje zaawansowane
Tłumaczenie
Select your language from the list above. Wählen Sie Ihre Sprache aus der obigen Liste. Sélectionnez votre langue dans la liste ci-dessus. Выберите язык из списка выше. Vyberte si jazyk ze seznamu výše.
Ankieta
banerek YouTube 3.png9f4d00c5a2f6d9493509645c04b7e319
bip4.pngbe9d6b027f7ca0a7fd3beb4ebbf1cbd0
Tak może wyglądać nocą Dom Wagi Miejskiej
Dodano: 23-03-2012 | Artur Pieczarka | wyświetleń: 4574
Wyślij link mailem
grafika

W dniu 23 marca 2012r. ok godz. 21.30 mieszkańcy mogli zobaczyć iluminacje świetlne zabytkowego obiektu. Projekt zrealizowano w ramach Międzynarodowych Warsztatów dla studentów Architektury w PWSZ w Nysie.Studenci Architektury PWSZ w Nysie wraz z kolegami z Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Francji proponują także rozwiązania dotyczące rewitalizacji starego budynku rzeźni w Nysie. Wszystko to w ramach kursu intensywnego programu LLP ERASMUS pn. "CONSARCH" (Konserwacja w Architekturze), który odbywa się w dniach od 18 do 31 marca 2012 roku, w budynku Collegium Artium przy ulicy Obrońców Tobruku w Nysie. Głównym zagadnieniem roboczym warsztatów będzie opracowanie koncepcji strategii rewitalizacji znajdującego się na terenie Nysy budynku starej rzeźni i jego bezpośredniego otoczenia w kontekście oceny przeprowadzonych analiz potrzeb miasta i stosowania nowych technologii. Praca będzie miała charakter konkursowy, a prezentacja rezultatów odbędzie się w dniu 30.03.2012 o godz. 20.00 na elewacji budynku rzeźni przy ulicy Mazowieckiej i będzie otwarta dla publiczności, a dodatkową atrakcją w ramach projektu będzie wykorzystanie mappingu do wizualizacji osiągniętych rezultatów. Więcej o projekcie <<kliknij>>

Przypomnijmy, że prace związane z remontem i konserwacją elewacji zabytkowego budynku Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Nysie prowadzone były w 2011r. Elewacja oraz polichromie zostały odnowione. Założeniem zrealizowanego zadania była rekonstrukcja dekoracji rzeźbiarsko - sztukatorskiej na podstawie zachowanej dokumentacji fotograficznej, wyników badań oraz odrestaurowanie zachowanych polichromii z elewacji zachodniej i elewacji wschodniej budynku Domu Wagi Miejskiej. Roboty przy elewacji Domu Wagi Miejskiej w Nysie realizowane są w ramach projektu pn. Podróżowanie w czasie - współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska Polska 2007-2013. Remont i konserwacja elewacji kosztowała ok. 654 tys. zł, przy dofinansowaniu z UE w wysokości 85 %, wkład własny MiGBP wynosi 15%.

Dom Wagi nazywany także często Starą Wagą i został ufundowany przez biskupa Jana Stischa w 1602-1604 roku.

Artur Pieczarka

rzecznik prasowy
Urzędu Miejskiego

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ