Nysa.eu

Miasto i Gmina Samorząd Gospodarka Kultura Turystyka Imprezy Mapa Spacer wirtualny Kontakt
aktualnosci portal mapa info kali pano http://bip.concept.net.pl mapaStrony galeria multimedia inwe
Wyszukiwarka
» Opcje zaawansowane
Tłumaczenie
Select your language from the list above. Wählen Sie Ihre Sprache aus der obigen Liste. Sélectionnez votre langue dans la liste ci-dessus. Выберите язык из списка выше. Vyberte si jazyk ze seznamu výše.
Ankieta
banerek YouTube 3.png4fc646f63600d325feb7867f46e4f202
bip4.png79e618ac17b251f192d92348cb88451c
Galeria handlowa w Nysie
Dodano: 01-12-2008 | Administrator | wyświetleń: 11095
Wyślij link mailem
grafika


    Wychodząc na przeciw potrzebom Mieszkańców Nysy i regionu przystąpiliśmy do planowania budowy galerii handlowej - w związku z tym zapraszamy do dyskusji na ten temat.

    Swoją opinię na temat budowy galerii handlowej Nysie można wysyłać na adres: dyskusja@www.nysa.pl 

Państwa opinie będą sukcesywnie publikowane poniżej. Zapraszamy do dyskusji.


p.o.Kierownika Biura Promocji
Edyta Bednarska - Kolbiarz


Witam wszystkich którzy czytają i jeszcze się zastanawiają nad tym czy zgodzić się na budowę galerii na którą większość tylko czeka z niecierpliwością od dawna. Brakuje nam tego typu miejsc i żałuje że tyle czasu musieliśmy czekać na tak wspaniały pomysł tylko jeszcze zastanawiam się ile przyjdzie nam jeszcze czekać na zrealizowanie tak wspaniałego projektu tylko pogratulować pomysłu. Dodam jeszcze że przydało by się również pomyśleć nad dobrym kinem którego również nam brakuje w Nysie. Pozdrawiam i życzę wszystkim abyśmy nie musieli czekać na zrealizowanie tak dobrych pomysłów.

Smajl

***
Jestem za budową galerii, po co nam nam 2 stadiony. wystarczy jeden  porządny kompleks sportowy, a stadion na ulicy Kraszewskiego już dawno   zniszczono poprzez okrojeniego z terenów i jakoś wcześniej nikomu to nie  przeszkadzało i nikt nie protestował.
Cezary


                ***

Szanowni Państwo!

Dlaczego znowu masę pieniędzy, czasu i sił intelektualnych sporzytkowanych  na projekty zagospodarowania naszego miasta miały by pujść w niepamięć?
Dlaczego plany i prace trawące już od dawna zaczynają być teraz tematem żarliwej dyskusji?
Dlaczego mimo poparcia większości grup społecznych w Nysie za budową galerii, wciąż toczy się dyskusja o sęsie jej budowania?
Bądźmy realistami!
Fakt, że mamy w Nysie wspaniałe warunki do uprawiania turystyki (zabytkowa architektura, rewitalizowane obiekty fortowe, jezioro, bliskość gór i masę zieleni) nie zrobi z naszego miasta perły śląska. Jestem przekonany, że mimo wszystko budowa galerii i dzięki niej kompleksu sportowego podniesie prestiż miasta i w dalszym rozrachunku przyciągnie do Nysy kolejnych inwestorów.

Generalnie uważam, że nagłośnienie tej sprawy i dążenie do odwołania Pani burmistrz są nonsensem. Wynika ona (jak wspomiał jeden z piszących) ze zwykłej ludzkiej zazdrości.

Razi również po oczach, że część negatywnych opinii jest zdecydowanie podsycana niekonstruktywnymi opiniami np. Nowin Nyskich, gdzie Pan Sanocki wykazując się zupełnym brakiem etyki dziennikarskiej wyraża własne zdanie w sposób agresywny i subiektywny (co zupełnie nie przystoi jego profesji).

Nasz burmistrz na pierwszym miejscu powinna być osobą otwartą na inwestycje i z tej roli wywiązuje się znakomicie. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że ew. decyzja o jej odwołaniu pociągnie za sobą wiele stratnych dla miasta konsekwescji. W rezultacie nie będzie tu ani galerii, ani wspaniałego komplesu sportowego, ani upragnionej rozrywki, ani wzrostu turystyki, ani
tym bardziej kolejnych inwestorów!

Z wyrazami szacunku:
Grzegorz Kulpa

                                          
                                              ***
Animacja ładna tylko co z tego jeżeli i tak najprawdopodobniej powstanie blaszany potworek(biorąc pod uwagę obecny kryzys mało prawdopodobne są inwestycje kilkuset milionowe w mieście wielkości Nysy)
Miasto wydało ćwierć miliona na studium,gdy tymczasem w obecnie obowiązujących warunkach rozwoju jest jeszcze 79 hektarów gruntów pod działalność handlową(w tym w rynku gdzie przy okazji można by odtworzyć jego zabytkowy charakter mogący być w przyszłości największym atutem miasta zwanego przez stulecia śląskim Rzymem,nowo powstałe kamieniczki i ratusz są najlepszym tego przykładem).Tymczasem wrocławska firma przy wskazówkach nyskiego urzędu sugeruje 7 lokalizacji hipermarketów z czego 5 na terenach prywatnych,w tym momencie jedna decyzja Pani Burmistrz i Rady Miasta może spowodować iż właściciele tych gruntów zyskają momentalnie kilkadziesiąt milionów złotych,sytuacja dwuznaczna tym bardziej że w części dotyczy gruntów których miasto niedawno się pozbyło lub też terenów byłej FSD co spowoduje że już nigdy na jej terenie nie będzie szans na jakąkolwiek działalność produkcyjną.

Mariusz
***
Jestem za a nawet przeciw.Galeria tak,ale nie w centrum miasta i nie na stadionie "Stali"Mamy dwa stadiony,może ten na ul.Sudeckiej nie rozbudowywac,nie będzie potrzeby zabierac przedszkolakom placu,a miejsce jest na stadionie "Stali"
na hale sportowe,zrobic jeden i porządny,jeżeli brakuje pieniędzy na utrzymanie dwóch stadionów. Jest tam dobry dojad,
i z parkowaniem też nie ma tam problemu jak na ul.Sudeckiej, i każdy obcy z łatwością dojedzie.Sprzedanie tego terenu"Stali"
to będzie wielki błąd naszej władzy.Jesteśmy zadłużonym miastem,pieniądze ze sprzedaży tego terenu rozejdą sie np.na spłatę zaciągnietych kredytów, i nie bedzie pięknych hal sportowych jak nam obiecują.A galerię handlową, o której tak marzymy żeby była piękna, z alejami, kafejkami,z parkiem rozrywkowym,napewno żaden inwestor w tak małym mieście nie odważy się zainwestowac,bo Nysa jak wiemy jest biednym miastem i nie rozwija się gospodarczo.Na dzień dzisiejszy to jest miastem handlowym.Pracę można znależc tylko w sklepie albo w gastronomii ew.w instytucjach urzędowych.Stopa życiowa się nie polepsza lecz pogarsza, kogo bedzie stac na zakupy w galerii? tylko jednostki, a napewno w galerii nie będzie tanio jak
sobie to inni wyobrażają,tanio to jest na targu i manhatanie a także chinszczyzna, która zaśmieca cała Nysę.Ktoś kto mówi
że będzie taniej,to napewno się zawiedzie,w nyskich sklepach można porównac ceny towarów markowych,znanych firm z wrocławskimi sklepami w galeriach,to zdziwi sie o ile są droższe w tych galeriach.Myślę,że ludzie, którzy mówią, że w Nysie jest drogo nie orientują się w cenach i nie znają się na dobrym markowym towarze, który jest w Nysie,Opolu czy Wrocławiu i w każdym  innym miescie.Zauważyłam,że to gadanie na temat cen to jest złosliwośc urzędników i ich popleczników.
   Przeszłam się po naszym mieście i stwierdziłam,że naprawdę sklepy sa zatowarowane,jest w miarę duży wybór i nie uwierzę, że nasi mieszkańcy nie mają się w co ubrac,no chyba, że ktoś jest jakiś nietypowy, i nie wiem czego chce może jeszcze takich rzeczy nie wyprodukowali.Jeżeli ta galeria powstanie to i tak ludzie będą szukac innych towarów w dużych miastach,bo za jakiś czas to ta galeria się znudzi.Tylko szkoda miasta,bo przez te galerie handlowe, miasto sie wyludni, rynek nie bedzie tetnic życiem,i nie wiem jak to wytrzymają nasze bary,restauracje,sklepy,banki,biura rachunkowe,biura nieruchomości,właciciele lokali,spółdzielnie,serwisy- napewno nie będzie dobrze.Obcy wielki kapitał pochłonie Nysę,pieniądze wydawane w galeriach nie zostaną w naszym miescie,przez co Nysa nie bedzie piękniejsza
ale biedniejsza.

Sadowska Krystyna

***

Szanowna Pani Burmistrz od razu na wstępie chce wyrazić moje głębokie poparcie co do budowy Galerii w Nysie. Jestem uczniem jednego z nyskich liceów i bardzo chciałbym zobaczyć w Nysie galerię zanim stąd wyjadę bo raczej "ucieczka" z "umarłego" miasta jest nieunikniona.A stadion ? po co nam dwa zaniedbane stadiony ? wystarczy jeden przy sudeckiej tam przynajmniej odbywają się regularnie rozgrywki i można w ten stadion troche zainwestować i nie wierze także, że ktoś kto broni stadionu "Stal" ma tak na prawde na uwadze sam stadion, większość boi sie o własne interesy i to jest żenujące!!Nysa staje sie miastem emerytów ...
Wojtek Z.
***

Jestem za budową galerii handlowej w Nysie.
js
***

Jestem za budową galerii handlowej w Nysie
Tadeusz
***

Szanowni Państwo.
Proszę, aby przy budowie galerii w Nysie uwzględnić w pierwszej kolejności miejsca parkingowe. Usytuowanie galerii w miejscu byłej zajezdni MZK jest dobre ale nie podoba mi się to że miejsca parkingowe znajdują się na zewnątrz galerii. Dzisiaj już tak nikt nie buduje. Do dyspozycji powinny być gratisowe podkreślam gratisowe miejsca parkingowe zlokalizowane na dachu galerii lub w środku - parking wielopoziomowy. Za przykład może służyć galeria w Legnicy przy ul. Chojnowskiej. Nysa potrzebuje tej galerii w okolicy dworca ponieważ nie ma gdzie zaparkować samochodu. Proszę jednak nie dopuścić do tego aby parking był na zewnątrz. Parking przy kauflandzie wygląda bardzo nieestetycznie.
Tomasz M.
***

Witam Panią Burmistrz,
Usytułowanie galerii handlowej na terenie stadionu, to bardzo zły pomysł. Dziwię się że Pani promotorka sportu chce takie coś zrobic. Przechodze koło stadionu codziennie, i zawsze widzę tam młodzież zaangażowaną w sport. Stadion jest usytułowany w tak pięknym miejscu wśród zieleni, i to z nielicznych zielonych miejsc miasta, chce pani zamienić na gmach komercyjny, skandal! Galeria , hipermarket, owszem nie mam nic przeciwko, bo tak kształtuje nas przyszłość od tego nie uciekniemy, ale na obrzeżach miasta.  Lepiej się dobrze zastanowić Pani Burmistrz, jeżeli ma Pani na sercu dobro naszego miasta, z poważaniem,
mieszkanka Nysy

***

Po obejrzeniu koncepcji galerii jestem zdecydowanie za !!!!! Obydwie koncepcje są ciekawe choć koncepcja w miejscu stadionu mogła by sprawiać bardziej wrażenie lżejszej bryły mam na myśli część zachodnią obiektu. Lokalizacja jest w dobrym miejscu ponieważ jest łatwy dostęp z drogi głównej. A co do likwidacji stadionu nie jestem przeciw ponieważ na ul. Sudeckiej ma powstać cały kompleks sportowy a i tak stadion Stali wymaga gruntownego remontu więc lepiej zbudować jeden porządny niż dwa nie spełniające wielu wymogów.
Pozdrawiam
Przemo

 ***

Witam Szanowna Panią Burmistrz nazywam się Patryk i jestem mieszkańcem Nysy, choć może to panią zdziwić mam 13 lat. Piszę z błagalną prośbą o to, aby zezwoliła Pani na budowę tej zbawczej Galerii Handlowe w Nysie. Wtedy byłoby naprawdę cudownie. Można by było, gdzieś iść z rodzicami. A tak, nie ma nawet Mac Donalds'a , a nie wiem czy Pani wie,że mieszkańcy bardzo tego pragną jak i wielkich hipermarketów, a nie tylko osiedlowych sklepików, Lewiatanów, Biedronek, Żabek i jednego Kauflanda oraz pożal się Boże centrum handlowego eko, które jest w opłakanym stanie. Inne miasta w na Opolszczyźnie i nie tylko mają Intermarche, Mac Donalds'y, Tesco, Lidle, Carrefoury i można tak wymieniać bez końca, a my ...
Ja osobiście bardzo Panią proszę, aby nie utrudniała Pani budowy sklepów wielkopowierzchniowych, choć ja sam wiem, że pani nie utrudnia, tylko właściciele mniejszych sklepów. Nysa musi się rozwijać !!!
Bardzo proszę o podjęcie rychłej decyzji i odpisanie mi na e-maila co pani o tym myśli!
Pozdrawiam !!!
Patryk

 ***

Plany budowy galerii handlowej na terenie stadionu to zly pomysl! Znacznie lepszya lokalizacja dla tego typu obiektu to plac dawnej zajezdni mzk.
Grzech12

 

***

Szanowana Pani Burmistrz i Wszyscy Zainteresowani
Pomysł powstania galerii jest ciekawy, ale też i niewątpliwie gdyby miało dojść do jego realizacji, przedswięwzięce byłoby nielada wyzawaniem. Z jednej strony mamy nyskich "kupców", którzy boją się o utratę klientów i większą konkurencję na rynku swoich usług. Cóż, obawy są słuszne, ale nalezy zadać pytanie - co oni robią by przyciągnąć klientów i co robią by podnieść poziom swoich usług?
Często szpecą na mieście "billboardy" niektórych "wielkich" sklepów (np. kawałek kartonu, napis "Kiosk ruchu" i krzywa strzałka), jest to element który nie sprzyja podniesieniu walorów "historycznych miasta", jednoczesnie jest tak rozpowszechniony że nie trudno go nie zauważyć, więc argument jakoby galeria miała zepsuć historyczny klimat miasta jest chyba nie bardzo na miejscu. Proponuję (jako kontrargument) aby kupcy przywrócili historyczny wygląd miasta pozbywając się niektórych "ciekawych" billboardów, tabliczek informacyjnych itp.
Ktoś z dyskutujących powiedział że Galeria to nowe miejsca pracy, argumentując że w Nysie jest duże bezrobocie. Otóż ja twierdzę że tego bezrobocia nie ma (bo gdyby było, jaki jest sens robienia galerii w mieście gdzie bezrobocie sięga 20%?), większość bezrobotnych albo nie robi nic w kierunku znalezienia pracy (żyje na czyimś utrzymaniu, albo na utrzymaniu państwa), a część (znaczna) po prostu wyjechała za granicę. Oni wrócą niedługo (nie wszyscy, ale większość), będą dysponowali "gotówką", jednocześnie przyzwyczajeni do konsumpcyjnego stylu życia, jaki jest na zachodzie, będą mieli potrzeby większe niż może je w Nysie zaspokoić jeden supermarket czy skelpiki na rynku. Jako żywy przykład moge podać siebie. Tak więc nie martwiłbym się o to czy Galeria Handlowa będzie miała obroty. Skończyłoby się także wyjeżdżanie na zakupy do większych miast.
Z drugiej strony zawsze będą ludzie (vide nyscy kupcy), którym budowa takiego obiektu będzie nie na rękę. Ich argumentów też trzeba wysłuchać (o ile są stonowane, sensowne i nie są argumentem w stylu "bo nie i odwal się"). Cóż, zawsze można się dogadać, kompromis lezy w zasięgu ręki.
Krzysiek C.

***

DROGI NYSANINIE.
Wyszło na moje .Nigdzie nie byłes, nic nie widziałeś.Podajesz za przykład takie miasta  jak Świdnica ,Oława.
Tam jest dwa razy więcej sklepów niż w Nysie . W Świdnicy otwarto   ostatnio  olbrzymi kompleks  handlowy o pow.
kilkunastu tysięcy metrów kwadratowych. Nie będę wspominał już takich małych sklepów jak  biedronki ,alberty ,lidle i inne.To samo w Oławie. Jak w takich warunkach mam polemizować  z  Panem.
Ale Pana  móżdżek jest pewnie  za mały żeby to pojąć.To odpowiedż na Pana  obrażliwe względem mnie wypowiedzi ,
żeby była jasność.To Pan ma chyba w tym jakiś interes żeby blokować w Nysie  wszelkie inicjatywy, i chronić  monopol na handel w Nysie.
Dlaczego  w Nysie nie miałaby powstać nowoczesna placówka handlowa na zasadzie PARKU HANDLOWEGO.Ale znowu mam obiekcje czy Pan zrozumie co znaczy ta definicja.
Pan nie rozumie co to demokracja. Jeżeli 95 %  społeczeństwa che galerii w Nysie , to znaczy że  większość społeczeństwa tego miasta 
jest przychylna takiej inicjatywie. A Burmistrz   i radni powinni  słuchać  głosu ludu,głosu większości.
pozdrawiam  
Zenon Kostrzewa.

***

Do pana "mw"
 Zgoda na wybudowanie Galerii zamiast znalezienia inwestora uruchamiającego produkcję, jest takim samym kardynalnym błędem, jaki popełnił pan w 4 punkcie swojej  wypowiedzi pisząc: "..a nie mażenia przed telewizorem o Majorce i podwyżce zasiłku" . Panie "mw" to słowo zawsze się pisało i pisze nadal przez "rz" - "marzenia". A na zakupy ludzie nie pójdą, a lepszego asortymentu w Nysie w Galerii nie będzie, bo mieszkancy człowieku nie mają pieniędzy- brak zakładów produkcyjnych.Tak, jak jest obecnie marnej jakości towar w innych hipermarketach w Nysie. Inwestor wybuduje tu "coś", ale po to, by uwłaszczyć się na gruncie. To jest jego docelowa wizja. Turystów do Nysy przyjeżdża tyle "co kot napłakał". Bo po co? Do brudnego jeziora z marnym płachetkiem plaży? A ci co przyjeżdżają to z nadmiaru kasy nie błyszczą.
 Myślę jednak, że masz człeku osobisty w tym materialny interes. Koniec, kropka.
Uczciwy Polak

                                        ***Galeria - może być, nawet w centrum, choć miejsce idealne na hotel (MZK).  Tylko proszę z głową wybrać projekt i wykonawcę, żeby nie powstał potwór na wzór zielonego styropianowego staszydła wchodzącego na chodnik przy ul. Celnej (obecnie Lewiatan i CCC). Przewidzieć parking i okalający teren zielony - wyegzekwować jego realizację.

Ze smutkiem obserwuję wycinkę starych drzew - najpierw kasztanów pod Biedronkę, a ostatnio topoli przy byłym Rolniku.
 
Osobiście marzę w Nysie o OBI lub Castoramie np. przy ul. Zwycięstwa. Po ciuchy ekstra do Wrocławia nie jeżdżę, ale po materiały budowlane i art. wyposażenia wnętrz muszę - bo w Nysie mały wybór, a i ceny z kosmosu.
 
M. z Nysy

***

Do Uczciwego Polaka
 
1. Nie widzi Pan różnicy pomiędzy Galerią a Hipermarketem i dlatego widzi Pan problem. Mówimy o Galerii w Nysie.
- hipermarket - wielobranżowy, samoobsługowy sklep o bardzo dużej powierzchni
- galeria - pasaż - nazwa obiektu handlowego wybudowanego z przeznaczeniem na sklepy detaliczne
2. Różnica w towarze dostępnym u "D" i "NN" jest duża. Ci, którym wystarczał do tej pory asortyment "D" nadal będą u niego robić zakupy. A jeśli zaczną odchodzić to patrz pkt 3.
3. Konkurencja jest zdrowa. Nowy gracz na rynku zacznie wymagać od "D" zmian - na lepsze.
4. Galeria przyniesie miastu nowe miejsca pracy - "C" może przestać być bezrobotnym (pod warunkiem, że ma olej w głowie i chęć do pracy, a nie mażenia przed telewizorem o Majorce i podwyżce zasiłku). Galeria przysporzy turystów, mieszkańcy pozostaną na weekend w Nysie zamiast jechać do Wrocławia co spowoduje, że tu pójdą na zakupy, do kina a nie Multipleksu, tu pójdą na obiad, kawę, kolację, do klubu czy na dancing/dyskotekę - a nie w rynku wrocławskim, itd. To daje pieniądze.
5. Otworzyć zakład produkcyjny - i czym chce Pan zachęcić inwestora, żeby u nas go otworzył? Brakiem sklepów z prawdziwego zdarzenia? Czy może ma otworzyć tu zakład, a żyć we Wrocławiu?
 
"Kłamcą jest ten, kto mówi, że dla zrobienia zakupów jeździ do Wrocławia, bo zaoszczędzi na cenach ok. 10 zł a na paliwo wydałby 100zł."
Robię zakupy we Wrocławiu przede wszystkim dlatego, że jest tam większy wybór, a przy okazji niższe ceny.
1. Jak już jadę to kupuję 4-5 rzeczy co przekłada się na 40-50 zł oszczędności. Samochodem - benzyna to koszt 50 zł w obie strony więc wychodzę na zero, ale produkty zakupione to - jak w reklamie - "bezcenne". W Nysie tego nie dostanę.
2. Jeśli ktoś jeździ "szpanerskim" BMW z lat 90-tych to może na paliwo wydać 100 zł, a nawet więcej :). Proponuję w tym wypadku zebrać znajomych i jadąc w 5 osób koszt spada do 20 zł od osoby. Jeśli się nie ma znajomych (współczuję) można jechać busem za około 20 zł w obie strony.
3. Pytanie tylko po co to wszystko? Przeliczanie? Kombinowanie? Analizowanie? OTWÓRZMY NASZĄ GALERIĘ I PO KŁOPOCIE.
 
Pozdrawiam bardzo serdecznie,
mw
mw

***

Panie "Kostrzewa", nie zamierzam dłużej prowadzić z panem polemiki. Chwalisz się pan, żeś obleciał świat, by tam harować i niby "wiele" widział. Wie pan co? "Na nic skrzydła, kiedy móżdżek ptasi". Panie, tu jest Polska i są w niej niedaleko nawet małe miasta bez rozwiniętej infrastruktury, jak już wspomniano: Oława, Świdnica Żarów a tam LG pobudowało wielkie hale produkcyjne.Ja dojeżdżam do pracy 50 km i wiem co to jest. Ściągnąć inwestora do miasta, by wybudował galerię, to każdy głupi burmistrz i wójt potrafi. Ściągnąć produkcję jest już sztuką. Ale domyslam się że ma pan ukryty w tym własny interes, tak jak zaznaczono ponizej: może przyrzeczona posadka, może prowizja od sprzedaży terenu albo inny zastrzyk...
I sugeruję panie "Kostrzewa", byś pan wiecej nie komentował- DAJ PAN INNYM ZABRAĆ  GŁOS A SAM ODPOCZNIJ po harówce za granicą.
Nysanin

***

Drogi Nysaninie.
Wybij sobie z głowy że ktoś dzisiaj  będzie budował przemysł w Nysie.Są inne o wiele atrakcyjniejsze dla inwestorów miejsca w Polsce,i na świecie,lepiej zlokalizowane np; przy autostradach.Przecież do Nysy nie ma nawet dobrej drogi.Logistyka ponad wszystko.
Czy ty myślisz  że ktoś wybuduje zakład produkcyjny w Nysie .Po co ,dla kogo . Dla takich celów musi być przełożenie polityczne .A jaką korzyść  polityczną będzie miał ktoś z budowy zakładu w Nysie .Co innego Wrocław  i jego okolice lub inne miasto wojewódzkie.
Spędziłem  za granicą 20 lat. ,kawał świata zobaczyłem i zwiedziłem.Nikomu niczego nie zazdroszczę .Ale widzę że podstawowym problemem  odnośnie galerii w Nysie jest zwykła ludzka zazdrość.Ta Polska prawdziwa przywara.Żeby tylko ktoś się czasami nie wzbogacił. Przecież na rynku działa tylu polskich deweloperów komercyjnych .Przykład -Czrnecki z Wrocławia ,Sołowow z Kielc ,Miłek z CCC, i dziesiątki innych. Kto powiedział że oni ne zainwestują zarobionych pieniędzy w Nysie.Takie miasto  jak nasze powinno postawić właśnie na handel ,rekreację ,turystykę i sport.A dlaczego w nyskiej galerii nie mieliby robić zakupów Czesi , a przy okazji spędzić latem czas nad jeziorem i tam też zostawić trochę grosza.Dzięki galerii handlowej Nysa stanie się prawdziwą stolicą regionu Pradziad, a nie tylko powiatu.Do Nysy przyjedzie dwa razy tyle ludzi na zakupy codziennie niż do tej pory.A i targ miejski wtedy zyska.
Ale żeby to zrozumieć potrzebny jest potencjał intelektualny .Nie po to zlikwidowano granice do Europy żebyśmy mieli pozostać zaściankiem tego świata.Jesteśmy na dziś cząstką jednej wielkiej globalnej wioski.
Jeden warunek -galeria powinna być zlokalizowana na gruncie miejskim , (żeby kasę za grunt  otrzymało miasto) ,blisko centrum miasta i posiadać wiele innych funkcji jak np; sport  i rekreacja. Drogi NYSANINIE polemizujemy na zupełnie innych częstotliwościach. Pan nadaje na tych z epoki  Gierka  i Jaruzelskiego.Proszę  nie wyjeżdżać  z Nysy i  czekać aż Panu manna z nieba spadnie. .A może wziąłby Pan tak stery w swoje ręce ,a nie czekał aż ktoś Panu zakład wybuduje.Trzeba trochę przedsiębiorczości, inwencji .Jak pracy nie będzie w Nysie trzeba jej poszukać dalej,a nie czekać że podadzą ją na talerzu.
Zenon Kostrzewa


***

Jeżeli już znalazł się inwestor i zamierza wydać, takie pieniądze na ożywienie chociażby jednej z gałęzi 'nyskiej gospodarki', to tylko głupiec by z tego nie skorzystał. W mojej ocenie taka galeria powinna powstać jak najbliżej centrum; proszę spojrzeć jak to wygląda w większych miastach Polski, lub chociażby w Niemczech. Tam sytuuje się takie obiekty możliwie jak najbliżej centrum. Na obrzeżach stoją wprawdzie sklepy wielkopowierzchniowe, ale nie są to galerie, a zwyczajne blaszane supermarkety, coś a'la Kaufland w Nysie, a to proszę zauważyć - WIELKA różnica. I jeszcze jedno - myślę, że nawet najwspanialszy burmistrz, najpiękniejsza i najsprawniejsza rada, a nawet specjalnie powołane komórki, nie mają większego wpływu na budowę obiektów przemysłowych w takich miastach jak Nysa. To zależy od inwestora, wspomniane organy mogą jedynie zabiegać o zwrócenie uwagi na swój rejon. Piję do Pana na dole.
Serdecznie Pozdrawiam,
Sebastian

***

Jestem przeciwny budowniu galerii handlowej, bo Nysie potrzeba inwestora, który uruchomi produkcję. A Pan Panie Zenonie Kostrzewa, jeśli chcesz możesz do pracy po 80-150km sam dojeżdżać lub wysyłać tam swoje dzieci (o ile już masz). Kupisz wtedy sobie we Wrocławiu taniej o 10 groszy mleko chleb i ziemniaki.  Będziesz wtedy miał spełnione poczucie światowca. Pan proponuje zasadę "Goło, ale w ostrogach". Ludzie popełniają błędy z dwoch powodów: bo nie wiedzą co czynią lub nie wiedzą co czynić. Mam jednak wielką nadzieję, że Pani Burmistrz (bardzo bardzo dobrze Jej życzę) uda się ściągnąć inwestora, który uruchomi produkcję (jak np. Oława, Świdnica czy Żarów), by Nysa nie była zaściankiem. Te wymienione miasta o ile wiem to chyba nie mają u siebie Galerii??
Pozdrawiam
Nysanin

 ***

Wtrącę ważne jak sadze 3 grosze.
 Popieram inicjatywę Galerii Handlowej w Nysie, ale projekt to żywcem kopia Galerii Dominikańskiej z Wrocławia. Tamta lokalizacja usprawiedliwia taki wygląd. Wg projektu wejście będzie gdzieś w jednym miejscu. Powinno być kilkanaście
na parterze sklepy z witrynami wychodzącymi na ul. Kolejowa jako absolutne minimum, najlepiej witryny ze wszystkich 4ech stron.
 W przeciwnym wypadku taka bryła w centrum zassa wszelkie życie na ulicy Kolejowej, a przecież oto chodzi żeby ożywia te część miasta-  deptak, żeby stała sie przestrzenią publiczna. Będziemy tylko wpadać i wypadać stamtad i będzie stal taki klocek tajemniczy z zewnątrz.
 Chodzi o to żeby stał sie spójna częścią ciągu handlowego prowadzącego do Rynku.
 Wystarczą tylko witryny na parterze i swobodny dostęp z wielu miejsc wg mnie minimum 2 na stronę budynku czyli min 8.
 Galeria TAK, projekt TAK , ALE do POPRAWKI KONIECZNIE !!
 Maciek Kurek

***

Proponuję uczciwy człowieku żebyś kupił siatkę i zagrodził Nysę
dookoła.Będziesz mieć  pewność że nikt z zewnątrz nie zrobi Ci
konkurencji.Będziesz sam czerpał zyski z handlu ,nie dzieląc się z
nikim.Chińczycy to nawet murem ceglanym się odgrodzili od świata.A teraz  co-proszą cały świat żeby  z nimi handlował.Gdyby Nysa w średniowieczu  otrzymała tzw. PRAWO SKŁADU  byłaby dziś taką potęgą gospodarczą jak  Wrocław.Ale nie wiem czy Ty wiesz co to PRAWO SKŁADU.Realia  na dziś są
takie że jeżeli w Nysie zabraknie pracy to trzeba jej poszukać dalej np we Wrocławiu,Opolu lub za granicą.To jest bardzo kształcące.Na zachodzie  normą jest że ludzie dojeżdżają DO PRACY PO 50-80 km w każdy dzień.Mało  tego w ciągu życia przeprowadzają się po pięć razy.Żyjemy w globalnej  wiosce.Taki jest kapitalizm o który walczyła Solidarność. Kapitalizm nie  cierpi słabych .Galeria w Nysie powstanie bo taki jest znak naszych  czasów.Nysa nie może być i nie będzie zaściankiem Polski.
ZENON KOSTRZEWA

***


Witam
Jest złym pomysłem, że nie można bezpośrednio zamieszczać swoich opinii na tej stronie. To świadczyć tylko może o spekulacji opinią publiczną i taka dyskusja jest niewiarygodna, zmanipulowana i nagięta. (Przychodzące drogą elektroniczną opinie są publikowane w całości na stronie magistratu.Nie jest więc prawdą, iż dyskusja jest niewiarygodna, zmanipulowana bądź nagięta. Do tej pory zamieszczono wszystkie opinie w ich oryginalnym kształcie. Zarówno opinie jak i adresy autorów opinii są archiwizowane i są do wglądu - przypis Edyta Bednarska - Kolbiarz)
Jestem przeciwnikiem budowy galerii handlowej. W Nysie powinny powstać zakłady produkcyjne, choćby jeden na 1000 osób. Kłamcą jest ten, kto mówi, że dla zrobienia zakupów jeździ do Wrocławia, bo zaoszczędzi na cenach ok. 10 zł a na paliwo wydałby 100zł.
    Sprzedaż terenu pod galerię jest tylko dla ulokowania przez inwestora jego pieniędzy w BARDZO BARDZO atrakcyjny teren, a budowa hipermarketu jest tylko przykrywką, którą później (za 5- 10-15 lat) można przenieść choćby na Filipiny, ALE TEREN MU ZOSTANIE. 
    Coś też dodam od innej strony. Załóżmy że Nysa to jest mieszkaniec "A" pracujący , drugi mieszkaniec "B" pracujący i trzeci mieszkaniec "C" niepracujący oraz 4 mieszkaniec "D" właściciel sklepu. Mieszkańcy „A” i "B” kupują u "D" w pełnym zakresie potrzeb (bo ich stać) a mieszkaniec "C" tylko w 1/5 zakresu potrzeb (bo jest na zasiłku). Pojawił się obywatel z Wysp Raju Podatkowego "NN" i wybudował Galerię handlową w Nysie. Wtedy mieszkaniec A i B  realizują w pełni swoje potrzeby, a mieszkaniec "C" nadal w 1/5 potrzeb- ale już u obywatela "NN". W ten sposób mieszkaniec "D" (handlowiec) staje się bezrobotnym dołączając do "C" .
   Wniosek:  " Mieszkańcy A, B i C nic nie zyskali bo potrzeby realizują nadal w nie zmienionym zakresie, do bezrobotnych natomiast dołączył dodatkowo mieszkaniec "D"  ;  a zyski płyną dla obcego obywatela "NN", który ponadto stał się właścicielem części terenu Nysy!!!!!
  Ot cała Wasza filozofia, którzy popieracie budowę hipermarketów w Nysie

Gdyby natomiast powstał zakład produkcyjny to mieszkaniec „D” miałby pracę i mógłby realizować swoje potrzeby w pełnym zakresie razem z mieszkańcami A i B, a mieszkaniec „D” miałby większe obroty i większy zysk (większy byłby też wpływ z podatku)!!

 "Nade wszystko produkcja. Głupcze!"
  No chyba, że Ci zagwarantowano posadkę w tej galerii lub kasę za przewałkę ... Tylko po tym można będzie Cię poznać!
Uczciwy Polak

 ***

CZłOWIEKU Z JAKIEJ PLANETY TY PRZYBYłEś.GMINA NYSA NIE JEST OD BUDOWANIA FABRYK ANI ZAKłADóW PRZEMYSłOWYCH. INWESTORZY KTóRZY  PLANUJą EWENTUALNIE  LOKALIZACJę POD SWOJą FABRYKę LUB  ZAKłAD PRZEMYSłOWY  BIORą POD UWAGę  TAKIE CZYNNIKI JAK ATRAKCYJNOśC  POD WZGLęDEM HANDLU, REKREACJI I SPORTU. GMINA POD TYM WZGLęDEM MOżE STWORZYć TYLKO WARUNKI DO ROZWOJU.STUDIUM PLUS SZCZEGółOWY PLAN ZAGOSPODAROWANIA.KRóTKO MóWIąC
W MIEśCIE POWINNA BYć  DOBRA GALERIA HANDLOWA GDZIE MOżNA ZROBIć ELEGANCKIE ZAKUPY, DOBRY HOTEL Z RESTAURACJą,NOWOCZESNY BASEN ,KORT
TENISOWY ,CZYSTE PLAżE  I WODA NAD JEZIOREM NYSKIM PLUS ULGI GMINNE . DOPIERO WTEDY MOżE JAKIś  INWESTOR Z GRUBYM PORTFELEM NAS ZAUWAżY  I ZECHCE  ZAINWESTOWAć  W NYSIE SWOJE PIENIąDZE. A TU CO; GALERII NIE
MA,BASEN Z EPOKI GIERKA, RESTAURACJI W MIEśCIE BRAK ,NA PLAZY BRUDNO ,WODA W JEZIORZE LATEM KWITNIE.
ZENON KOSTRZEWA

 

***

Witam. Myślę że planowana galeria w naszym mieście to czysta kpina zero inwestycji pod względem rozwoju miasta bez fabryk lub zakładów przemysłowych i jakich kolwiek inwestycji produkcyjnych gdzie nasze społeczeństwo (mieszkańcy Nysy ) mogli by znaleźć miejsca pracy to jest działanie szkodliwe i nie przemyślane w stosunku do rozwoju naszego miasta, jest to działalność posunięta przeciwko naszemu miastu i  związana z Interesem  jednostki  takich firm jak Finans lub inne biura nieruchomości , po za tym są inne inwestycje na które powinno nałożyć się na cisk, takie jak remont tamy która w każdej chwili grozi ogólną katastrofą powodzi dla naszego miasta.    CDN
Jarosław Kruszyński

***

Jestem  emerytem i pisze w imieniu moim i wielu moich koleżanek i kolegów. Żyjemy bardzo skromnie z naszych rent i emerytur.W Nysie jest w  sklepach bardzo drogo .Wiem to z opowiadań moich dzieci ,ponieważ one czasami robią większe zakupy we Wrocławiu.Nas już nie stać żeby jeżdzić do większych miast po zakupy.Jedyną szansą na zobaczenie tych sklepów i zrobienia w nich tańszych zakupów jest wybudowanie w Nysie galerii  handlowej.Taki sklep musi w końcu powstać, to dla nas ludzi biednych jedyna szansa  na lepsze  i tańsze życie.Mogłybyśmy podreptać tam piechotą ,ponadto są tam miejsca w których mile można spędzić  czas,koniecznie blisko centrum. A przedsiębiorcy - sklepikarze zawsze będą przeciw.Ale kochani mieliście
już  prawie 20 lat  na to żeby okrzepnąć  i stanąć do prawdziwej
konkurencji.Przecież musicie w końcu opuścić marże na 10 procent. A Pan Liniewski z Izby Gospodarczej sam strzela sobie samobuja.Czytam jego artykuły w NTO. Własnie  teraz powinien w końcu skończyć się okres ochronny dla sklepikarzy .Mieli 18 lat na to żeby przygotować się do prawdziwej konkurencji.Czy on wie co plecie. Czy pan popiera monopol na  handel w Nysie.Trzeba chyba to zgłosić w Urzędzie Antymonopolowym.
Waldemar

***

    Bardzo  proszę  panią Burmistrz  żeby  doprowadziła  w końcu  do wybudowania galerii  handlowej w Nysie.
Uważam  że najlepszym miejscem  do tego celu  jest  niszczejący z roku na rok  stadion  Stali Nysa.Inne lokalizacje nie wchodzą w grę.Galeria musi być zlokalizowana w centrum miasta ,na gruncie miejskim-żeby kasa za grunt wpłynęła do Gminy.
Taka  galeria powinna  zawierać  funkcję handlowo-rekreacyjno-sportową, czyli np; handel plus kino i lodowisko lub kryty kort tenisowy.
Lokalizacja   jest  idealna  .Pozwoli  miastu  w przypadku ogłoszenia  otwartego przetargu lub konkursu  zainkasować  sporą sumę  pieniędzy. (1000  zł za mkw  gruntu  nikogo nie zdziwi).
    W miastach  takich  jak Wrocław czy  Kraków  ceny zaczynają się dzisiaj  od  3000 zł za mkw gruntu pod tego typu inwestycje.
    Za tą kasę można wyremontować  Polonię  i jeszcze starczy na hale  sportową.
Młodzież będzie mogła  uprawiać  sport  na Polonii i  byłej Stali  przez cały rok  ,a miasto wzbogaci się o dwa piękne obiekty.
I jeszcze  jedno .Pani Burmistrz  została Pani wybrana na to stanowisko przez  większość  mieszkańców tego miasta, a zdecydowana większość  chce galerii w Nysie. I proszę  nie pytać więcej  o zdanie  NRIG  bo ta organizacja liczy  zaledwie 50 członków  (co chwilę ktoś opuszcza szeregi ),której ton  na dzisiaj nadają  właściciele  sieci  sklepów Lewiatan.Oni nigdy  nie podzielą się  tortem  który do nich należy. Proszę zobaczyć jakimi furami jeżdżą , jakie mają rezydencje .Ponadto w gminie jest  zarejestrowanych  ponad 10 000  tysięcy  podmiotów gospodarczych  i zdecydowana większość jest za budową galerii. Pani Burmistrz proszę nie traktować  NRIG  za reprezentanta wszystkich przedsiębiorców  bo nią nie jest to raczej organizacja  na dziś marginalna.
ICEK

***

Nysa potrzebuje takiej galerii. zamiast jeździć do innych miast na zakupy, można by to zrobić w Nysie w jednym miejscu. Nie zgadzam się z opinią, że ma ona zostać wybudowana na obrzeżach miasta. Taki obiekt jak najbardziej powinien stanąć w centrum miasta ( wystarczy popatrzeć na galerie "Dominikańska" we Wrocławiu). Idealnym więc miejscem jest plac po byłej zajezdni MZK. Na pewno teraz chluby miastu nie przynosi.
W.S.

*** 

WITAM SERDECZNIE
całym sercem jestem za budową galerii w Nysie i to w centrum niech coś ładnego w Nysie też będzie.
Anita

***

Galeria przydałaby się jak najbardziej. Jednak nie mieszkańcy zadecydują o jej powstaniu, ale inwestor. To on ma ustalić, czy mu się to opłaca i czy będzie dość firm chcących wynająć powierzchnię. Rola miasta, to zaproponować lokalizację i ewentualnie ułatwić organizację przedsięwzięcia.
Galeria nie jest alternatywą dla działąń kulturalnch, czy sportowych. Może być nawet ich uzupełnieniem.
Podobnie przesadzone są obawy o miejsca pracy. Galeria sama stworzy pewną ich ilość, zaś ewentualni sklepikarze, czy drobni wytwórcy, którzy będą przez nią zagrożeni muszą dostosować się do nowych czasów i znaleźć dla siebie miejsce. Galeria niczego tu nie burzy. Przyśpieszy tylko proces, i tak nieuchronny.
Proponuję też aby wzorem wielu galerii francuskich, nadać galerii charakter poznawczy. Znaczna część holu może być wykorzystana jako muzeum, galeria sztuki, czy sala dydaktyczna. Trzeba tylko wybrać ciekawy temat. Wielu ludzi nigdy nie było w muzeum, czy galerii sztuki. A na zakupy pójdą i przy okazji...
Nie obrażajmy się na czasy. Kształtujmy je.
Mirek

***

Jesteśmy 50.000 miastem, w którym sklepy i ich oferta nie różni się od otmuchowskiego.

Spędzania wolnego czasu w Galerii nie pochwalam, ale taka moda nastała - zakupy, kawa z koleżanką. Oferta tylko i wyłącznie w postaci Kościołów, Biblioteki, NDK czy Muzeum to mało jak na nasze potrzeby - świat idzie do przodu.
Zakupy we Wrocławiu chętnie zamienię na Nysę. Pytanie tylko co Galeria nam zaoferuje - G.Dominikańską z Wrocławia (fontanna, sklepy markowe, muzyka, kawiarenki) czy Opolanina (sklepiki typu bazar w murach)? By odnieść sukces z tym projektem potrzebujemy "Dominikańskiej".
Idźmy z duchem czasu!
Galeria - tak, Hipermarket - nie (mam nadzieję, że różnica jest oczywista)
Pozbądźmy się straszydła z centrum miasta (była zajezdnia MZK) na rzecz naprawdę niezłego projektu.

Ps. Odnosząc się do komentarza Angeliki: "Pani burmistrz mówi, że ona jest kobietą i nie ma się gdzie ubierać?! Przeprowadziłam mały wywiad,który mówi,ze pani burmistrz wielu ze sklepów w naszym mieście nigdy nie odwiedziła!!! Co więcej ubiera sie w innych miastach, nie wspierając w handlu swoich krajan." - podobnie i ja (jak wielu) nie często odwiedzam nyskie sklepiki. Ale ani witryna nie zaprasza, ani towar. We wszystkich jest to samo, nic nowatorskiego-modnego, mały wybór. Jak już coś sobie kupię to pół Nysy w tym chodzi. A do obuwniczych nie zaglądam, ponieważ 100 par butów na 2m2, ciasnota i zaduch.
Drodzy sklepikarze, macie swoją klientelę i ona od was nie odejdzie, bo gdyby chciała to już by to zrobiła.

Pozdrawiam m.w

***

Galeria jak najbardziej,niech miasto sprzeda nyskim przedsiębiorcom za podobną kwotę za jaka oddało zajezdnię to gwarantuję że powstanie piękna galeria,czy znowu musimy być pachołkami we własnym domu,powstanie galerii na bazie obcego kapitału zapewni jedno,iż złotówka podatku(prócz tego od nieruchomości)nie zasili kasy miasta ze strony potencjalnego inwestora.Nysa miała być miastem turystycznym jakoś nie widzę zapału Pani burmistrz do działalności w tym kierunku,taki np.Jesenik ma 3 lodowiska dla odmiany szkoła podstawowa nr 1 nie ma sali gimnastycznej.Zachowanie Pani burmistrz która nie przejawia żadnych innych inicjatyw nasuwa myśl że pewnie powiela się u nas tak znany od lat polski model"załatwiania".
Mariusz
***

Zrobić porządne zakupy w miejscu gdzie mogę mieć wszystko w jednym miejscu.
Z tego co wiem środki ze sprzedazy gruntow zasila fundusz budowy hali sportowej dla PWSZ – kolejna korzyścią dla mlodziezy Nysy. Centralne polozenie Galerii mam nadzieje podbije cene tej dzialki – 3ba odwaznie negocjować.
I kolejna ważna sprawa żadnych potworków, to ma być projekt galerii wyłoniony w konkursie odwolujący sie do historii tradycji miasta – chcoby pod katem elewacji, oczywiscie nie za wysoki podobny w tym elemencie do okolicznej zabudowy
najlepiej jeśli choćby elewacja wzorowana była na przedwojennych zdjęciach klimatu Nysy etc.
Skończą sie podroze do Bielan i Opola, a miasto odzyje w rejonie dworca, wliczajac w to mieszkancow powiatu.
A w przyszlosci ewentualne plany budowy czysto hipermarketow powinny skupic sie na obrzezach miasta, zadna korzyść miastotwórcza – tylko niskie cenny. Patrz Biedronka/Kaufland – straszydlo towar zenujacej jakosci (soki sa tylko z nazwy !) ale trudno oczekiwać od hiermarketow czy dyskatow dbalosci o przestrzen publiczna. Przed Biedronke z koszykiem do auta nie wyjedziesz po tych wertepach...mozna żeby wybić.
Galeria w Nysie tak i w centrum ale ladny projekt i dobor sklepow nie hipermarketow ! a zysk pompujemy w kolejna inwestycje
- hale sportowa z korzyścią dla młodzieży !
Na marginesie między innymi z tego powodu wielu moich nosi sie z myślą o wyprowadzce z Nysy, dziś żyje sie szybciej, człowiek
musi szybko i sprawnie zrobic zakupy i wrocic do zajec – nie ma czasu żeby kupowac po jednym produkcie w kazdym sklepie.
Czy miasto może zagwaratnowac sobie tez zalozyc spolke z wykonawca i oddac grunt a w zamian miec udzial w zyskach ?
Na pewno przynajmniej dostanie spora kasę z najmu to już duży + Trzymam kciuki za Galerie Biskupia / Nyska / Trytona czy jak ja nazwiemy ;-)

Maciej Kurek   

***

                                 
Od kilku lat, idąc na zajęcia, mijam stadion "Stal" i widzę, że nie dzieje się tam nic. Moim zdaniem sprzedaż tego terenu pod galerię, w której, prócz sklepów, mieściłyby się różne atrakcje (kino, kawiarnie, lodowisko itd.), jest świetny. I gratuluję go Pani Burmistrz. Teren jest duży (chyba nawet większy niż teren zajezdni MZK, gdzie pierwotnie planowano galerię), dobrze położony, dojazd do niego również nie sprawia problemu. Argument, że stadion jest "zabytkowy" uważam za śmieszny.
Co tam jest zabytkowego? Te plastikowe, połamane krzesła? Czy dziurawe ogrodzenie? A Doda czy Mandaryna mogą zaśpiewać w innym miejscu podczas Dni Nysy. Rozumiem też, że na tym stadionie ćwiczą uczniowie z pobliskich szkół. Ale grupka biegających uczniów nie może być ważniejsza niż interes miasta i jego mieszkańców. Jeśli opłaca się w tym miejscu zrobić galerię, zysakć na tym więcej pieniędzy, utworzyć nowe miejsca pracy i dzięki temu przyciągnąć do miasta jeszcze więcej turystów - moim zdaniem sprawa jest jasna. Jestem na TAK i trzymam kciuki za realizację tego projektu.

Pozdrawiam
Jakub Woźniak

***

Jestem na tak !!!!!
Nysa nie może cofać się w rozwoju w całej Europie zachodniej już dawno istnieją galerie w większych miasta Polski również więc nie widzę powodów dla których miało by nie być galerii w Nysie. Tylko na tym Nysa skorzysta !!!!!
Co do lokalizacji wydaje mi się że odpowiednie było by miejsce po byłej fabryce FSD ze względów komunikacyjnych, przestrzennych oraz atrakcyjnego położenia. Również według mnie likwidacja stadionu „Stali” i zastąpienie go galerią z prawdziwego zdarzenia z kompleksem różnych usług  jest dobrym pomysłem. Ponieważ nie sadzę aby modernizacja stadionu „Stali” uczyniła z niego obiekt dorównujący nowemu obiektowi.


Pozdrawiam
Przemo

***

Oczywiście że chcemy Galerię w Nysie!!!!!
Niech wreszcie będzie zdrowa konkurencja - ceny w naszym mieście są
bardzo wysokie!!!!!

TAK JESTEM ZAAAAAAAAA.

 Beata Drozdowska

***

Galeria -TAK
Niszczene Stadionu- NIE!!!
Galeria powinna być budowana, ale nie w centrum.
Powinna powstać na obrzeżach miasta.
Każdy kto chce zrobić w niej zakupy bez problemu ją znajdzie, a lokalizacja na obrzeżach nie spowoduje zwiększenia ruchu w samym centrum i uchroni przed bezrobociem handlowców  z targowisk i z malych sklepików w centrum.
A wracając do stadionu, to czy Pani Burmistrz uważa , że w Nysie jest za dużo obiektów sportowych????
UM firmuje obozy sportowe jednocześnie niszcząc obiekty, na których mlodzież może trenować?
Ciekawy tok rozumowania.

JAREK

***

 
Oczywiście, że jestem za galerią w Nysie i to w centrum. Miejscem, gdzie w końcu będzie można pod dachem pójść w brzydsze albo i ładne popołudnie, Posiedzieć, pochodzić po sklepach, kupić coś za rozsądne pieniądze i mieć wybór. To bezsens, że w 50 tysięcznej i w dodatku studenckiej Nysie nie ma Empiku, do którego sama regularnie jeżdżę na Bielany. Koniecznie wraz z budową galerii należałoby rozmawiać o takim salonie. Oczywiście galeria powinna być w centrum, bo kiedy będzie w pobliżu dworzec to pieniądze przywiozą też ludzie z okolicy. Przecież ludzie na wioskach też nie są jacyś ograniczeni i jeżdżą na zakupy do Wrocławia, czy Opola. Nysa jest kompletnie zaniedbanym miastem pod względem takiej infrastruktury. W porównaniu do innych miasteczek podobnej wielkości żyjemy jak w średniowieczu.

Powyższe dotyczy też porządnego hipermarketu i składu budowlanego.

Agata Piecuch

***

    Galeria handlowa w Nysie to rzecz niezmiernie potrzebna. Nie będę tu  przypominał często powtarzanych opinii, że w weekend najłatwiej spotkać  można mieszkańca naszego miasta w galeriach we Wrocławiu lub Opolu, czy  też tych na temat wysokich cen w naszym mieście. Zależy mi bardziej na  wyprowadzeniu z błędu ludzi zawzięcie walczących przeciwko budowie takiego obiektu w centrum miasta. Pojawiały się artykuły o tysiącach tirów  mających pojawić się na ulicach Nysy. Pragnę jednak zauważyć, że galeria  handlowa to nie hipermarket. Specyfika galerii handlowych polega na tym,  że jest to nie tylko miejsce zakupów, ale także spotkań czy rozrywki. 
    Całkowicie popieram niechęć do sklepów wielkopowierzchniowych w pobliżu  centrum miasta. Jednak obiekt taki jak galeria handlowa w centrum  znajdować się wręcz powinien. Wystarczy spojrzeć na miasta takie jak  Wrocław, Łódź, czy Poznań. Tam hipermarkety mają swoje określone miejsce  (na obrzeżach) tak samo jak galerie handlowe (w centrum miasta). A strach przed tirami należy włożyć między bajki. Sklepy, które zwykle znajdują się  w galeriach nie wymagają tak częstych dostaw towaru jak choćby  hipermarkety, a ich dostawcy nie poruszają się tirami. Podsumowując:  galeria handlowa w Nysie - zdecydowanie TAK!

KEAS123

***Witam!
1. Jestem za powstaniem galerii handlowej na terenie gminy Nysa.

2. Jestem w 100 % przeciwnikiem likwidacji stadionu "Stali Nysa" - miejsca gdzie są 2 szkoły średnie, jest w Nysie szkoła Wyższa można , a raczej należy przystąpić do organizacji imprez sportowych w których w Nysie pawie nie ma !  Podnadto większość miast w Naszym regionie było by zadowolonych gdyby posiadało taki stadion. Ponadto - czy urząd miejski zamierza zlikwidować "Dni Nysy" ?

3. Pragnę wskazać ewentualne miejsca gdzie można było by zorganizować lub zezwolić na działanie galerii handlowej bez szkody finansowej miasta.

- były Poligon - Orląt Lwowskich - proponuję z góry przygotować całościowy plan dla tego osiedla/terenu by nie przypominało swoim całkowitym rozgardiaszem były "Jędrzychów"  - zwany czasami "złodziejowiem". - gdzie pojawiają sie problemy np z dojazdem karetki czy straży pożarnej...
Ponadto galerii chcącej na prawdę wejść do Nysy można będzie podyktować cenę wysoką, zdecydowani zapłacą i tak sporo.  Bielany są oddaleone od centrum, tak samo Silesia czy też Bielany.  ulica Zwycięstwa  lub
- ulica Nowowiejska na na przeciwko firmy ROLTECH - przy SSE
- rozpatrzyć możliwośc zagospodarowania terenu po byłym ZUP II (piłsudskiego)
- Okolice wjazdu do ośrodka wczasowego NOR
- mniejsze galeria lub powierzchnie sklepowe - np. przy Piłsudsiego - ruiny koło Kauflandu, była mleczarnia na słowiańskiej
- tereny w kierunku Goświnowic lub Radzikowic.
Jeżeli już centrum - proponuję zkupić się na zagospodaarowaniu np. fortu Św. Jadwigi, byłego Młyna (ogromny potencjał jako centrum rozrywkowo-handlowego) czy też byłej spółdzielni inwalidów.

4. Kwestia finansowa zwiazana z oprotestowaniem przez zrzeszenia kupców.
Proszę o spojrzenie na rynek i społeczeństwo Nysy nie tylko oczyma handlowców, ale wyborców. Społeczeństwo liczy na zabiegi burmistrza Nysy dające możliwośc obniżenia kosztów życia.

5.Parę słów na przykładzie Opola i Galerii Opolanin.
- małe sklepiki przy samej galierii nie upadły - działają i mają się całkiem nieźle. Klient ceniący jakość nie kupuje w hipermarkecie....
- upadł tylko jeden sklep - Żabka, w której i tak nikt zakupów już o wiele wcześniej robić nie chciał.....
- wielu mieszkańów Nysy jeździ na zakupy do Opola (real) Wrocławia czy Katowic, zatem utrzymywanie błędnego mniemania o zmniejszeniu zysków miejscowych handlowów to bzdura.

Jeszcze raz pragnę zaapelować do władz Nysy - nie niszczcie sportu.

 Pozdrawiam
Piotr Regeńczuk


***

Bardzo bym chciał aby w Nysie wreszcie powstała galeria handlowa. Mam już dosyć jeździć do Opola i do Wrocławia. Chciałbym wreszcie zrobić dobre zakupy w Nysie. i najbardziej mi się podoba budowa galerii na byłej zajezdni mzk.

Marek Melerski

***

Oczywiście, że popieram pomysł budowy galerii w Nysie - z zanaczenie galerii - gdzie będą butiki, sklepy odierzowe, rtv-agd etc :) a nie drugiego kauflandu. Bo na dzien dzisiejszy to paranajoa jest w Nysie, żeby kupić dobre spodnie trzeba jechać do wroclawia, oczywiscie w nysie mozna kupic takie same ale cena jest wyższa o niemal 100proc

Perfik

 ***

HIPERMARKET? A co będzie z nyskimi "handlowcami"? Bezrobocie w Nysie to ponad 20 %, po wybudowaniu galerii liczba ta wzrośnie.Pani burmistrz mówi, ze galeria da 400 miejsc pracy, a ilu z nas ja straci??? Czy ktoś zatrudni osoby w wieku przedemerytalnym? Bo wielu z nich prowadzi
właśnie od lat swoje małe  rodzinne firmy! Pani burmistrz mówi, że ona jest kobietą i nie ma się gdzie ubierać?! Przeprowadziłam mały wywiad,który mówi,ze pani burmistrz wielu ze sklepów w naszym mieście nigdy nie odwiedziła!!! Co więcej ubiera sie w innych miastach, nie wspierając w handlu swoich krajan.Dlaczego pani burmistrz, nie przyszła na spotkanie z nyskimi przedsiębiorcami? Dlaczego tak upiera się nad tym głupim pomysłem? Nysa miała być miastem turystycznym? A co mamy tu dla
turystyki? Co z naszą młodzieżą, która nie ma się gdzie podziać? Może wybudujmy lodowisko,super kino albo aqua-park, a nie hipermarket,który będzie doskonałym miejscem na wagary. ratunku!!! co sie w tej Nysie dzieje?!!!

Angelika

***

Popieram pomysł budowy galerii ,ale poza ścisłym centrum miasta a już na pewno nie na obiekcie dawnego stadionu "Stali" Nie obecna władza go budowała i chyba nie do tego zostali powołani żeby likwidować ale żeby zadbać o dobry stan obiektów ,których zastali . Kiedyś w Nysie mieliśmy Lodowisko ,trzy kina ,duże zakłady pracy  .Gdzie to wszystko jest ?

Robert W.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ