Nysa.eu

Miasto i Gmina Samorząd Gospodarka Kultura Turystyka Imprezy Mapa Spacer wirtualny Kontakt
aktualnosci portal mapa info kali pano http://bip.concept.net.pl mapaStrony galeria multimedia inwe
Wyszukiwarka
» Opcje zaawansowane
Tłumaczenie
Select your language from the list above. Wählen Sie Ihre Sprache aus der obigen Liste. Sélectionnez votre langue dans la liste ci-dessus. Выберите язык из списка выше. Vyberte si jazyk ze seznamu výše.
Ankieta
banerek YouTube 3.png22c5d8fb98ea7c5e340d3370e09e4e87
bip4.png1d03a137087c7c6b1e43ebc4ab6d067d
Zwiedzali halę
Dodano: 16-12-2016 | Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji | wyświetleń: 1334
Wyślij link mailem
grafika

Za nami "Dzień Otwarty" na placu budowy hali widowiskowo-sportowej, która powstaje przy ulicy Sudeckiej w Nysie. Wprost proporcjonalnie do szybkości postępu prac zapełniała się lista chętnych, chcących zwiedzić obiekt. Licznie przybyli mieszkańcy Nysy mogli na własne oczy zobaczyć jak powstaje największa tego typu inwestycja w regionie. Hala będzie gotowa jesienią przyszłego roku.

 

 

 

 

 

 

Mimo zimowej aury, prace związane z budową hali idą pełną parą. W minioną środę każdy chętny mieszkaniec gminy mógł przekonać się jak zaawansowana jest budowa inwestycji, która już w przyszłym roku stanie się sportowo-kulturalną wizytówką nie tylko Nysy, ale całej Opolszczyzny. Halę zwiedzali dorośli, młodzież i dzieci. Jak zapewniali nauczyciele, którzy przybyli ze swoimi podopiecznymi, będą oni częstymi gośćmi nowej hali. Jak podkreślali imponujący i nowoczesny obiekt z pewnością przyczyni się do krzewienia kultury fizycznej wśród najmłodszych, co jest także ważne w obecnych czasach - gdy dzieci i młodzież niejednokrotnie ciężko oderwać od ekranów laptopów czy smatrfonów.

 

 

 

 

Jak zapewniają wykonawcy hali, wszystkie prace postępują zgodnie z terminarzem, a jeżeli pogoda będzie sprzyjać to możliwe, że obiekt powstanie nawet nieco wcześniej niż jest to zakładane. Hala będzie motorem napędowym dla wielu dyscyplin sportu i zmiany otoczenia miejsca w którym powstaje. Remont przejdzie także stadion Polonii Nysa, a w przyszłym roku obok hali ruszy budowa lekkoatletycznego Orlika. Na hali będą rozgrywane mecze w  wielu dyscyplinach sportu, od tych niszowych po najbardziej popularne. Jeżeli nasi siatkarze utrzymają obecną formę, to jest szansa, że pierwszy mecz nowego sezonu Stal Nysa rozegra jako uczestnik Plus Ligi w wypełnionej po brzegi nyskiej hali. Obiekt oprócz rozgrywek sportowych będzie także gościł wydarzenia kulturalne, imprezy i koncerty.  

 

 

 

 

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Urząd Miejski w Nysie

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ