Nysa.eu

Miasto i Gmina Samorząd Gospodarka Kultura Turystyka Imprezy Mapa Spacer wirtualny Kontakt
aktualnosci portal mapa info kali pano http://bip.concept.net.pl mapaStrony galeria multimedia inwe
Wyszukiwarka
» Opcje zaawansowane
Tłumaczenie
Select your language from the list above. Wählen Sie Ihre Sprache aus der obigen Liste. Sélectionnez votre langue dans la liste ci-dessus. Выберите язык из списка выше. Vyberte si jazyk ze seznamu výše.
Ankieta
banerek YouTube 3.png50e2513982a61a9a7c96554f0b1e2749
bip4.png849db1e10fe747daf4d26111013ff5a5
Konferencja z udziałem Kuratora Oświaty
Dodano: 10-02-2017 | Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji | wyświetleń: 1322
Wyślij link mailem
grafika

Nysa jest bardzo dobrze przygotowana do wdrażania zmian wynikających z reformy oświaty – ocenił na konferencji prasowej w nyskim magistracie Opolski Kurator Oświaty, Michał Sieka.

 

 

Kurator na spotkaniu z mediami opowiedział o przygotowaniach lokalnych samorządów do reformy oświaty, która zacznie obowiązywać od 1 września br., co związane jest z podjęciem odpowiednich uchwał przez radnych miejskich. Rada Miejska w Nysie już w styczniu podjęła uchwałę dotyczącą nowej sieci szkół, a projekt jest obecnie opiniowany przez kuratora oświaty. – Cieszę się, że wypracowaliśmy optymalne rozwiązania, co pozwoliło na rozwiązanie najważniejszych kwestii. – powiedział Zastępca Burmistrza Nysy, Piotr Bobak. - Żaden nauczyciel nie straci zatrudnienia, a przypomnę iż taki cel przyświecał nam od początku.  

 

 

 

 

 

Kurator Oświaty w ostatnim czasie odbył 13 spotkań z samorządami, które chcą jak najlepiej przygotować się do reformy. Przypomnijmy, że trwają konsultacje dotyczące funkcjonowania oddziałów szkół sportowych i szkół mistrzostwa sportowego, które również czekają zmiany w sposobie zarządzania. - Mogę potwierdzić, że Nysa bardzo dobrze przygotowała się do procesu dostosowania do nowego ustroju szkolnego i bardzo dobrze wyliczyła dane demograficzne i dane związane z zatrudnieniem. - powiedział w czasie konferencji Opolski Kurator Oświaty. - Potwierdza się to, że jeżeli samorząd jest dobrze przygotowany i patrzy na sprawę reformy perspektywicznie i dobrze działa komunikacji ze środowiskiem szkolnym - to wtedy możemy mówić spokojnie o tym, jak będzie funkcjonowała szkoła od września.

 

 

 


Przy organizowaniu nowej siatki placówek szkolnych Gminny Zarząd Oświaty kierował się czterema podstawowymi kwestiami: bezpieczeństwo ucznia, jednozmianowość w szkole, najbliższa odległość ucznia od szkoły oraz praca dla nauczycieli. Zmiany były  konsultowane ze środowiskiem nauczycieli, a także Radą Miejską. – We wszystkich placówkach przeprowadziliśmy również spotkania z rodzicami. - powiedział Dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty, Adam Fujarczuk. – Na spotkaniach padały sugestie co do zmian obwodów. Dopóki mamy więcej miejsc w szkołach niż chętnych – podejście dyrekcji szkoły co do przyjęcia uczniów spoza obwodu będzie bardzo elastyczne. 

 

Po konferencji prasowej Kurator Oświaty i jego współpracownicy na zamkniętym spotkaniu rozmawiali o nyskich rozwiązaniach i bieżących problemach szkolnictwa. Z uwagą przysłuchiwano się trwającym inwestycjom w naszej gminie, dzięki czemu przywracane są w przedszkolach i szkołach stołówki i kuchnie.

 

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Urząd Miejski w Nysie

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ