Nysa.eu

Miasto i Gmina Samorząd Gospodarka Kultura Turystyka Imprezy Mapa Spacer wirtualny Kontakt
aktualnosci portal mapa info kali pano http://bip.concept.net.pl mapaStrony galeria multimedia inwe
Wyszukiwarka
» Opcje zaawansowane
Tłumaczenie
Select your language from the list above. Wählen Sie Ihre Sprache aus der obigen Liste. Sélectionnez votre langue dans la liste ci-dessus. Выберите язык из списка выше. Vyberte si jazyk ze seznamu výše.
Ankieta
banerek YouTube 3.pnge5a6fa5b945d4c3e37b7259720ef86a9
bip4.png434e7aa016b34ff6102b5b88acdbb839
Porozumienie pomiędzy Gminą Nysa a Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Dodano: 08-02-2017 | Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji | wyświetleń: 825
Wyślij link mailem
grafika

1 lutego b.r. zostało podpisane porozumienie pomiędzy Gminą Nysa a Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu dotyczące współpracy w ramach realizacji „Programu ograniczenia niskiej emisji w województwie opolskim dla osób fizycznych przy udziale środków WFOŚiGW w Opolu”.

 

 

 

 

Na mocy Porozumienia Gmina Nysa zobowiązała się do wspierania w/w programu
w zakresie:

  • informowania mieszkańców o możliwości uzyskania dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w  Opolu w formie niskooprocentowanej pożyczki z możliwością częściowego umorzenia na realizację zadań wskazanych w wyżej wymienionym programie;
  • udzielania wyjaśnień i udostępniania materiałów informacyjno-promocyjnych przekazanych przez WFOŚiGW osobom zainteresowanym i wnioskodawcom,
  • pomoc w udostępnianiu wzorów dokumentów wymaganych w związku z ubieganiem się o pożyczkę, zamieszczonych na stronie internetowej www.wfosigw.opole.pl osobom nieposiadającym dostępu do internetu,
  • informowania WFOŚiGW o potrzebach zmian Programu zmierzających do poprawy efektywności jego realizacji.

 

 

Dofinansowanie w ramach Programu ograniczenia niskiej emisji w województwie opolskim dla osób fizycznych przy udziale środków WFOŚiGW w Opolu będzie udzielane w formie pożyczki z możliwością częściowego umorzenia, tj.:

  • do 30% wartości pożyczki - w przypadku Programu EKO-PIEC,
  • do 20% wartości pożyczki - w przypadku Programów: EKO-TERM i EKO-OZE,
  • do 30% wartości części pożyczki wypłaconej na wymianę źródła ciepła i do 20% wartości części pożyczki wypłaconej na termomodernizację budynku - w przypadku Programu EKO-DOM.

Beneficjent będzie mógł otrzymać dofinansowanie w formie pożyczki w wysokości do 95% kosztów kwalifikowalnych przedsięwzięcia.

Szczegóły programu dostępne są na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu:

www.wfosigw.opole.pl/portal-beneficjenta/pozyczki-dla-osob-fizycznych/program-zasady-ogolne

 


 

 

Informacja: Wydział Rozwoju Wsi i Gospodarki Komunalnej

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ